Zákon přitažlivosti

od Libor Činka
(Praha)

Law of Attraction

Law of Attraction

Jeden klient se mne v emailu zeptal na zákon přitažlivosti - Law of Attraction:

Asi před rokem jsem si koupil systém JVP a Psychologie vlivu a magie úspěchu. Přečetl jsem i hodně knih, které se nějakým způsobem pohybují kolem zákonu přitažlivosti (the Law of Attraction). Bohužel však nikde jsem neobjevil fyzikální podstatu tohoto jevu. Z tohoto důvodu bych se Vás rád zeptal: "Existuje nějaký zdroj, který by popisoval zákon přitažlivosti z fyzikálního hlediska?". Nechápejte mě prosím špatně, nejsem vědec, jsem pouze nadšenec pro tento zákon, který se snaží obnovit si v něj víru. Dokonce jsem už psal i Joeovi Vitaelovi, ale ten mi neodepsal, tak z toho usuzuji, že pro mě odpověď bohužel nemá. Za Váš čas a za Vaší odpověď (i kdyby negativní) bych byl velice vděčný.

S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne
D. Veselý

Odpověď Libora Činky:
Nemyslím si, že jde o zákon souvisící s fyzikou, ale o psychologický zákon. "Dostanete více toho, na co se soustředíte". Tem jsem uvedl i v mé knize Ovládněte svůj mozek včetně podrobnějšího vysvětlení. Soustředěním vznikne cosi jako radar - v mozku má souvislost s retikulárním systémem - a pak člověk vnímá přiležitosti. Ty existují nezávisle na nás, avšak mohou být vnímány až teprve když na ně zaměříme pozornost. Ve vztahu k fyzice bychom mohli uvažovat o bio filtrech, které můžeme ovlivnit svou pozorností. Ostatně rozdělení na obory jako fyzika, biologie, psychologie je jen pomůcka, konvence, která slouží k orientaci. je však rozumné uvažovat o jejich prolínání.

S čím však nesouhlasím, je špatné interpretování zákona přitažlivosti v duchu: Budu si myslet a stane se. Myšlení nestačí. Jakmile si člověk všimne příležitosti, je nutné jednat.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka
kouč, autor Ovládněte svůj mozek

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu