WordPress, optimalizace

od Petr
(Pardubice)

Začínám vytvářet webové stránky a zajímá mě jak je důležité mít klíčová slova v článcích. Chtěl bych vytvořit web, na kterém bude cca 30 článku na téma, které mě zajímá a prodejní stránky. Je důležité optimalizovat každý článek? Najit vhodná klíčová slova spojená s článkem apod., nebo optimalizovat jen úvodní hlavní stránku? Web vytvářím ve WordPressu, používám bonusy pro tvorbu stránek - jak přesně nakopíruji obsah stránek do zdrojového kódu? Děkuji Novák Petr

Odpověď Libora Činky:
Jak přesně se vkládá text do WordPressu Vám neporadím, sám jej nepoužívám. Tip na knihu: WordPress, Luboš Kudláček, Cpress

Jak jsem již psal v JVP, tak jsem se "zamiloval" do systému z Kanady, který se postará o většinu toho, co je potřeba - jen sám nenapíše stránky:) Ten mi zajišťuje například optimální zatřídění ve vyhledavačích. Jakoukoli stránku, kterou napíši, kontroluje z hlediska hustoty a obsahu klíčových slov v místech, kde být musí, detaily viz eKniha.

Například v názvu stránky, takže pak odkaz na stránku Workshop vypadá takto:
https://www.jak-vydelat-penize.com/workshop.html

Dále v zdrojovém kódu - ukázka části z výše uvedené stránky:
< title >workshop< /title > - tady KW či LT být musí!
...
< META Name="Description" Content="workshop vhodný pro majitele systému Jak vydělat peníze" >
< META Name="Keywords" Content="workshop" >

Tagy Description a Keywords jsou již považované českými odborníky za zbytečné, nicméně špičkový program, který používám je stále rozvíjen a stále tyto Tagy považuje za přínosné! A mě to pomáhá.

...

Tag H1
< h1 >workshop< /h1 > - tady KW či LT být musí!
...
KW, LT samozřejmě v textu být musí přesně tak jak jsem psal v JVP eKnize o přibližném procentuelním podílu.

Když budete mít velmi kvalitní články a začnou na Vás pak odkazovat z jiných stránek podobného zaměření, například blogů, Facebooku a pod. tak nemusíte tolik optimalizovat, protože zpětné odkazy jsou v posledních letech mnohem důležitější. Jenomže, aby k tomu došlo, tak Vás nejdříve někdo musí najít a to bez KW a LT těžko nastane. Takže opravdu nestačí optimalizovat jen úvodní stránku. Záleží na celkové strategii. Pokud máte velkou databázi emailů, kterou jste legálně získali tím, že se lidé sami přihlásili (viz například na fóru CMP), tak je může kontaktovat, nabídnout produkt a vydělat. I to však podléhá strategiím - ty probíráme právě na workshopu.

Mnoho firem láká na nákup zpětných linků, jenomže, nákup zpětných odkazů se ve většině případů jen vymstí. To je však problematika na kapitolu knihy, takže doporučuji se podívat v knihkupectví (např. kniha Internetový Marketing, Viktor Janouch, Cpress)

Ode mne máte zdarma k dispozici více možností jak získat zpětný odkaz, ale o tom jsem již psal jinde na fóru.

P. S.
Až se seznámíte s tím, jak do WordPressu vkládat texty, uvítáme stručný návod případně se snímky obrazovky.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu