Výběr v čem podnikat

od I. Trnka
(Plzeň)

Zdravím, již několik let se doslova pachtím v myšlence stát se finančně nezávislým. Dokonce jsem chtěl zkusit MLM, ale v tom jsem se opravdu nenašel. Zkusil jsem burzovní obchodování, ale jen jsem proinvestoval spousty peněz. Přestože mám problémy se čtením (po několika řádcích už nevím co jsem vlastně četl) Po desítkách hodin úsilí jsem přeci jen něco přečetl. Můj problém je, že ve svých 36 letech mám problémy s pamětí, s lupénkou, která mi působí hodně velké zdravotní potíže a v současnosti i se svým zaměstnáním, které už vnímám spíše jako klec, nebo vězení. Stejným způsobem vnímám i tento život. Mám za sebou několika letou drogovou minulost, ze které jsem se nakonec dostal (je to 16 let) a nad vodou mě drží už jen má rodina a víra v Boha, která mi před těmi 16 lety pomohla se zbavit závislosti na drogách. Ve škole jsem nikdy moc nevynikal a výuční list jsem udělal s odřenýma ušima.
A teď k mému problému ohledně výběru v čem podnikat. Jsem člověk, který měl a má stále problémy s teorií. S praxí je to trochu lepší, ale kdybych měl definovat v čem jsem dobrý, pak bych odpověděl, že nic neumím pořádně. Umím pouze od některých věcí trochu, ale prostě žádnou věc neumím aspoň na 80% pořádně. A proto jsem se nikdy nepustil do podnikání (také kvůli finanční stránce). Momentálně nemám 7 700,- na to, abych si koupil JVP a proto bych se chtěl zeptat, jestli mně JVP dokáže nasměrovat do něčeho s čím bych mohl začít podnikat? Vím o sobě, že nemám ani špetku kreativity, pokud mám něco vytvořit, potřebuji nějakou předlohu. Celý svůj život trávím spíše opravováním, ale nápady a tvořivost je moje noční můra.
Uvítal bych nějakou Vaši radu.....

Předem děkuji za Vaši odpověď
S pozdravem Trnka

Komentáře k Výběr v čem podnikat

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Feb 05, 2015
Hodnocení
starstarstarstarstar
Koncentrace a studium PHP
od: Libor Činka

Ivane, určitě to dokážete, jak jste si všimnul, je to jen otázka přístupu a zařazení často jednoduchých věcí. Jakmile si vytvoříte vhodný studijní plán (návrh je obsažený v mé knize) a propojíte jej s IC - Informačním cyklem včetně vhodných nástroj pro výuku, tak se začne dařit lépe a lépe.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka 
kouč, hypnoterapeut,
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek,
programu Anglicky Fantasticky
http://anglickyfantasticky.cz/
a řady dalších programů a tréninků

Feb 04, 2015
Hodnocení
starstarstarstarstar
Dotaz na rozvinutí schopností
od: Ivan Trnka

Dobrý den,
chtěl bych Vám říci, že jsem rád, že je na světě někdo, jako jste Vy! Sice jsem Vaši knihu ještě nepřečetl (trénink soustředěnosti a hlavně rychlého čtení je celkem náročný při markantně malém počtu možností, kdy mohu knihu číst v klidu). Ale krůček po krůčku se to zlepšuje a i z toho mám radost. Více si pamatuji a moje sebevědomí se díky tomu zlepšuje. Dokonce jsem se díky větičce "Jaké by to bylo, kdyby...." zbavil závislosti na nosních kapkách, která trvala už více než 20 let. Tři týdny od prvního dne bez kapek jsem dostal chřipku a ani během této nemoci jsem nepotřeboval nosní kapky i přesto, že jsem měl dost silnou rýmu. Prostě jsem si jen řekl "Jaké by to bylo, kdybych měl volný nos" a i během chřipky jsem měl stále jednu nosní dirku volnou a mohl jsem v pohodě dýchat. Je úžasný jakou moc má podvědomí, protože po těch 20letech jsem z toho začínal být už zoufalý. Škoda jen, že se to se stejnou rychlostí neprojevuje i na lupénce, kterou mám v rozvinutějším stádiu (v kloubech), ale i tady neztrácím naději a Vám hrozně moc děkuju za Vaši práci, kterou předáváte ostatním lidem.
Ale teď k mému dotazu, z toho všeho co jsem měl už možnost se dozvědět, by mě zajímala jedna věc. Vždy mě fascinovala dovednost programování a proto jsem začínal s HTML a měl jsem sen, že bych se mohl stát programátorem a že bych si tím mohl přivydělávat. Trvalo mi to asi tři roky, než jsem tento jazyk určitým způsobem zvládl a během těch tří let jsem začínal několikrát. Následně jsem si uvědomil, že s HTML díru do světa neudělám a proto jsem se pustil do jazyka PHP. Po dobu asi 6 let, jsem se střídavě stále do kola snačil začít učit programovat a vždy skončil na neúspěších. Před časem jsem to tak nějak vzdal definitivně s tím, že mi prostě není dáno se programování jakéhokoliv programovacího jazyka ze světa informatiky naučit. Nyní po té, co jsem poznal Vás a Vaši práci začínám mít dojem, že tuhle dovednost bych přeci jen jednoho dne mohl mít. Jen je potřeba ji nějak spustit, nebo aktivovat. Je to pravda, nebo se mýlím a musím se smířit s tím, že to co by mě v životě asi nejvíc bavilo nikdy umět nebudu?

Ještě jednou mockrát děkuji za Vaši práci a za Váš pozitivní přínos do mého života.

S pozdravem Ivan Trnka

Dec 23, 2014
Hodnocení
starstarstarstarstar
Jak udržet pozornost
od: Libor Činka

Jak být soustředěný nejenom při čtení knihy, ale i při čemkoli včetně zaměření na cíl v podnikání, se dozvíte zejména v čtvrté kapitole mé knihy Ovládněte svůj mozek.

Dec 16, 2014
Hodnocení
starstarstarstarstar
Odpověď
od: Ivan Trnka

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Sice nevím jak moc spolu souvisí utřídění myšlenek se skutečností, že žádnou věc neumím pořádně, ale pokud mi Vaše kniha může pomoci zlepšit paměť, tak i to je pro mně plus. Nemáte také radu jak udržet pozornost při čtení? Já po několika řádcích ztrácím soustředění, nebo a to je ta horší varianta, usínám.

Ještě jednou děkuji za Vaše rady
S pozdravem Trnka

Dec 16, 2014
Hodnocení
starstarstarstarstar
Když nevíte, jakou hledáte práci, tak potřebujete
od: Libor Činka

Když nevíte, jakou hledáte práci, tak potřebujete si potřebujete utřídit myšlenky. Jak sám píšete, vnímáte problémy s pamětí. Vzhledem k tomu, že nemáte peněz nazbyt, tak doporučuji mou knihu Ovládněte svůj mozek, kde jsou části k tréninku paměti.

Paměť je důležitá pro cokoli v životě a proto je to klíčový krok. Případně se po přečtení knihy a alespoň po troše tréninku se ke mě můžete objednat na konzultace a koučování viz informace a podmínky na www.cetros.cz

Tamtéž najdete v eshopu i e.program Superpaměť 2 bleskově, který obsahuje řadu tréninků, které v mé knize nejsou.

Pro vlastní utřídění myšlenek doporučuji knihu myšlenkové mapování, kterou můžete získat rovněž u nás. Jakkoli by bylo možné si knihy půjčit v knihovně, tak doporučuji si pořídit vlastní, abyste do nich mohl označovat pro Vás důležité části.

Další tipy najdete na https://www.jak-vydelat-penize.com/hledam-praci.html

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu