Trendy a příležitosti povolání pro ziskovou budoucnost
(nejen v anglicky mluvících zemích)

Někteří jste ode mne mohli slyšet doporučení na některé knihy, například od Daniela Pinka - Úplně nová mysl či knihy Hojnost - Diamandis a Kotler. Kdo chce být úspěšný, tak chápe, že je důležité sledovat trendy a vyhnout se tomu, že z člověka bude dinosaurus. Ti to totiž budou mít stále těžší a jak evoluce dopadne, je zřejmé. Jaká jsou povolání budoucnosti? Jaké jsou trendy? 

Mezi 10 prověřených oborů patří dle na slovo vzaného odborníka Ebena Pagana tyto: 

Online podnikání 

Koučování a konzultace 

Softwaroví specialisté 

Hardware a IT specialisté

Alternativní vzdělávání 

Design 

Cestovní kanceláře a doprava 

Péče o stárnoucí populaci 

Wellness a zdravotní péče 

Zvířata a péče o ně 


Tak co, jste blízko některé z uvedených oblastí? Čím jste od nich dále, tak tím to můžete mít brzy těžší se uživit. Přichází totiž doba robotizace a mnohá povolání budou nahrazena. To, co se učí ve školách jsou oblasti z příliš velké části nahraditelné pomocí technologií či levnou pracovní silou z východu. To, co jen tak nahrazeno nebude, to budou výše uvedené obory a některé další spojené s lidskou tvořivostí. 

Osobně bych k tomu podotknul: 

Online podnikání - bez automatizace, kterou umožňují nové technologie, nelze efektivně podnikat. A draze podnikají jen již zmínění dinosauři, kteří přehlédli, že se svět za poslední roky změnil více než za staletí. 

Specialisté na ovládání a tvorbu počítačového softwaru - co k tomu v době počítačů říci? 

Koučování a konzultace - víc hlav víc ví, a toho si úspěšní lidé jsou vědomí a proto vyhledávají u těchto specialistů pomoc. 

Alternativní vzdělávání - nedávno odhalené výzkumy poukázaly na nespokojenost asi třetiny rodičů s kvalitou vzdělávání v Česku. Může to být zajímavý trh, což vím z osobní zkušenosti. Vytvoříte-li nadšené studenty, dát-li jim sebevědomí a lepší dovednosti než škola (což je poměrně snadné) pak to může být ziskové a pro mne osobně i duševně velice nabíjející poslání. 

Design - o tom právě píše Daniel Pink ve výše uvedené knize 

Cestovní kanceláře a doprava - je stále snadnější a levnější cestovat a objevovat krásy různých míst na pěti kontinentech, pod mořem, také na oběžné dráze a následně a brzy dle chystaných projektů na Marsu. 

Péče o stárnoucí populaci - bude stále přibývat starších lidí a to je příležitost pro podnikatele, kteří jim budou pomáhat například viz uvedené cestování a dále zdravotní péče a welness. 

Zvířata a péče o ně - tak to možná znáte taky, já osobně když vidím, co všechno mají ve "Zverimexech" v obchodních centrech, tak naší Grace - havanský pejsek - leccos koupím, a jen obojek proti klíšťatům mě stál přes 800,- Kč 

Díky již uvedené automatizaci, bude  stále méně práce a naopak více zábavy. Ta a rostoucí množství požitků budou dostupné zejména těm bohatým, kteří myslí progresivně a vstoupí do výše uvedených oblastí. 

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu