Sústredenie

od Ada
(Zilina)

Aj keď zavriem dvere, je kľud, zavriem oči, stačí slabý zvuk zvonku, a hneď som v strehu, neviem sa uvoľniť, ako to urobiť lepšie?

Komentáře k Sústredenie

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Sep 23, 2015
Hodnocení
starstarstarstarstar
Nic Nikdy Nikdo
od: Libor Činka

Nic je slovo patřící stejně jako slovo nikdy mezi nebezpečná slova zamezující vnímat odlišnosti, jak jemné, tka větší. Když budete uvolněně pozorovat, tak zjistíte, že míra soustředění na různé části nahrávky nebývá pokaždé stejná, ale liší se. Je na místě zavést v životě více vědecké objektivity a uvažovat na úrovni škál jako na teploměru, i měřících a vážících pomůcek, procent... Pak zjistíte, že zobecňující slova můžete prakticky vyřadit ze života a postupně zjistíte, jak to harmonickému životu prospěje.
Moudrým postojem v případě jakýchkoli nahrávek je zvažovat dobu poslechu, náladu - rozpoložení, podmínky např. klid v okolí, světlo... Budete-li alespoň u deseti poslechů objektivně pozorovat co se děje, když to necháte plynout, tak zaznamenáte vývoj pozornosti.

Sep 23, 2015
Hodnocení
starstarstar
Sila sustredenia
od: Daniela

Dobry den Libore,
chcem sa Vam podakovat, za cas, ktory nam venujete. Nahravky pocuvam pravidelne snazim sa 2x denne, nahravky striedam. Mam problem so sustredenim. Pustim si nahravku - pocuvam a po nejakom case sa pristihnem, ze moje myslienky bludia, tak sa znovu zapocuvam a nech sa snazim akokolvek myslienky si opat zabludia. Verila som, ze casom sa to upravi ale nic. Chcem sa spytat, ma to vplyv na ucinok nahravok? Dakujem za odpoved a zelam Vam vsetko dobre.

Feb 09, 2015
Hodnocení
starstarstarstarstar
Izolace
od: Libor Činka

Izolaci od okolí pomohou kvalitní sluchátky zakrývající plně uši. Vyhněte se tedy sluchátkům zaváděným do ucha (intraaurálním) typu "špunt" či "pecka". Navíc tak budete moci v klidu poslouchat ji cokoli jiného. Existují speciální sluchátka, která upravují hlasitost tak, že snímají zvuky z okolí a upravují vstup slyšeného.

Testy v časopise D-test uvádí, že jsou v izolaci okolních hluků účinná. Taková sluchátka mají mikrofony, které zaznamenávají zvuky z okolí a na jejich základě vytvářejí protihlukový signál. Vnější zvuky jsou filtrovány a invertovány, výsledné zvukové vlny mají tedy opačnou fázi než příchozí hluky. Upravený signál je přimíchán do přehrávaného záznamu, a při setkání s původním hlukem se obě vlnění interferencí vyruší.
Nevýhodou může být to, že jsou napájena z baterií, a tedy bez baterií fungují jako běžná sluchátka či nehrají vůbec. Některé modely přidávají do přehrávaného signálu slabý šum a použití této technologie vede k určitému snížení kvality zvukové reprodukce.

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu