logo for jak-vydelat-penize.com
leftimage-3col for jak-vydelat-penize.com

Home > sen a fakta 2

Jaké jsou dobré zkušenosti a naopak jakým receptům na vydělávání se vyhnout? O tom je předchozí text na stánce Sen a fakta 1

Zde bych rád uvedl mé postřehy například z poradenské praxe.
 

Příklady na které mnozí lidé nepromyšleně nalítnou

Podívejme se na základní chyby. Jedna se týká skočení na špek těm, kteří buď vědomě či nevědomě nabízí něco, co funguje buď za speciálních podmínek, nebo je to podvod.

Stránky někoho ze zahraničí, které jsou leckdy rozpoznatelné i díky tomu, že jsou neobratně přeložené. Takové stránky poznáte podle divného slovosledu, skloňování. Ukázka: "Firma platím za to, že Vy akceptovat reklamní SMS a emaily, které být zasílat. Vy mít velký profit."

Zde je asi nejčastější chybou povrchní čtení či nečtení uvedených textů a rychlé odsouhlasení v důsledku zaslepenosti slibovaným rychlým výdělkem.

 

1. Jde zpravidla o systémy typu pyramid, kde vydělají lidí ze zahraničí, kde anglicky mluvící svět je tak velký, že opravdu získají spoustu lidí pod sebe, kteří na ně vydělávají. Pro zvýšení svých zisků nechají elektronické překladače přeložit své stránky a snaží se získat ovečky, které udělají základní práci za ně a když se budou chtít domoci svého výdělku, tak narazí na komunikační problémy v cizím jazyce a vzdají další reklamace. V naší malé zemi to nefunguje ve Váš prospěch, ale jen pro jejich profit. Proč to vím? Protože i já jsem se kdysi do jednoho takového systému zapojil - mimochodem už v roce 2002 byl mnohem lákavější než všechny nyní na internetu nabízené. Ani jsem neměl problém s jazykem, ale s tím, že druzí lidé "pode mnou" s jazykem problém měli. Po čtyřech měsících práce jsem měl jen internetovou stránku s bombastickou video prezentací a .... jinak nic.

 

2. Sen a fakta o profitu za "klikačky"

Jde o stránky, které Vám nabídnou výdělek za to, že budete klikat na internetové stránky a prohlížet si je. Pokud si pečlivě spočítáte, kolik času Vám to zabere a jaké peníze za to získáte, tak zjistíte, že se to nemůže vyplatit. Pochybné návody na použití triků, jak mít provizi, pomocí podvodných programů simulujících to, že si prohlížíte cizí stránky, Vám seberou je čas. (A to nemluvím o nejistotě, zda Vám vůbec zaplatí.) Namísto příjmu budete mít jen časové a energetické výdaje.

Zde je však nebezpečí typu: "Vylít s vaničkou dítě." dané neznalostí, respektive neschopností odlišit tyto podvodné varianty od skutečného marketingu, kde se jedná o používání reklam, které umístíte na svůj blog, Facebook či internetovou prezentaci, kde hraje roli CTR - Click Thru Rate.

Další chybou je nezvážení svých časových a finančních možností.

3. Sen a fakta o výdělku za reklamu

Systémy, které slibují profit, když umístíte reklamy druhých na své stránky. Abyste opravdu vydělávali rozumné peníze, tak musíte mít internetové stránky, na které umístíte reklamy. Že je to jednoduché mít internetové stránky? Ano, to je. A proto jde o problém. Nestačí mít jen stránky, ale takové stránky musí být viditelné, respektive musí být k nalezení nejlépe na první stránce na Seznam.cz či Google. A takové vytvořit už opravdu jednoduché není. To je dost náročná práce. Pokud máte takové stránky a jsou k nalezení na velmi hledané klíčová slova, pak si kladu otázku, proč byste se měli snažit vydělávat tím, že umístíte odkazy na někoho, kdo inzeruje na to samé, na co jsou optimalizované Vaše stránky? Kdo inteligentní by proboha umisťoval na své stránky reklamu konkurence? To je možné pouze v případě partnerství nikoli na bázi přímé konkurence, ale například na základě Affiliate programu, které nabízí i přes 30% z prodeje produktu vzniklého přes Váš affiliate odkaz.

Vždy tedy zvažujte poměr investice času, energie a zisku. Až když dojde k prokliknutí stovkami lidí, až tehdy máte šanci na rozumný zisk. Sice můžete vydělat už jen díky pár kliknutím, ale to se odehraje pouze tehdy, když zajistíte cílený přístup lidí, kteří mohou mít o daný produkt velký zájem v době přístupu.

Napadlo Vás tedy, že si vytvoříte stránky na něco, po čem je poptávka, napíšete zajímavý článek, umístíte tam reklamy, stránky optimalizujete pomocí metod jako SEO, aby byli k nalezení na první či nejpozději druhé stránce a budete vydělávat na tom, že budete dostávat pár korun za prokliknutí na cizí reklamy?

Můžete se o to pokusit, ale garantuji Vám, že je to natolik náročné, že energie, kterou do toho vložíte, se naprosté většině lidí nevyplatí, protože jde o výdělek za proklik v hodnotě jen několika korun. Situace se však změní v okamžiku, kdy si najdete lukrativní affiliate program, který nabízí řádově stokoruny i více za proklik, který vedl ke koupi.

Lze to? Ano.

Ale závisí to na několika klíčích.

Skutečně klíčová je důvěra, kterou  ve Vás návštěvníci mají a ta vzniká až díky principům, které uvádím v části Jak zvednout zisk v Affiliate programu

Klasickou chybou je puštění se do propagace, prodeje zboží, které jsou v pásmu rudého oceánu, kde zuří velký konkurenční boj.

Jde o situaci, kdy těch, kteří se snaží o vydělávání pomocí cizích reklam je tolik, že konkurenční boj, snaha předehnat ty, co jsou před Vámi, je velmi vyčerpávající. Navíc se situace na internetu stále mění, takže jakmile vybojujete lepší pozici ve vyhledávání, tak za pár dní můžete být klidně neviditelní, protože o něco takového se snaží zejména u atraktivních slov spousta lidí. Pokud jste do něčeho takového ochotni energii vkládat, tak zvažte, nakolik byste mohli být úspěšnější, kdybyste ji vložili do svého vlastního podnikání a svých vlastních služeb. Zákon "Něco je za něco." zkrátka platí univerzálně. A české "Bez práce nejsou koláče" říká jinými slovy totéž.

Závěr

Je tedy vůbec možné vydělávat snadno peníze? To, co je rozhodně možné, je vydělávání peněz mnohem snadnějšími způsoby než vydělává většina lidí. Není to však bez práce. Je to práce, ale když si vyberete to, co Vás baví, tak to přestane být práce a bude to koníček. Když k tomu použijete chytré pracovní postupy, tak s minimem práce získáte více než dřinou. Zajímavý příjem, slušné peníze a postupně se zvyšující bohatství čeká na ty, kteří se vydají na kreativní cesty a půjdou po nich každý den hravým způsobem. A o tom je systém JVP, který je zcela odlišný od výše uvedených "metod".

Klikněte ZDE pro přechod na stránku Sen a fakta 1

 


Home > sen a fakta 2

 

(c) Libor Činka     Obchodní podmínky  Zřeknutí se odpovědnosti


Setkali jste se s Happy hour? Šťastná hodina je období,
kdy můžete
získat více než jindy.

Zkontrolujte si, co je napsáno
na Mobil Efekt
Možná tam právě nyní
najdete překvapení v možnosti získat systém JVP zdarma.

 

Od
autora bestselleru

Ovládněte svůj mozek,
systém
Jak Vydělat Peníze
je vytvořený jedním z nejúspěšnějších internetových podnikatelů
v Česku.

Ovládněte svůj mozek - Libor Činka

 

Doporučuje
jeden z nejúspěšnějších internetových podnikatelů
v Česku,
autor bestselleru

Ovládněte svůj mozek,
a systému
Jak Vydělat Peníze