Realita vydělávání peněz v realitách

od David
(Plzeň)

Stát se realitním makléřem a vydělávat peníze prodejem nemovitostí mi přišlo jako dobrý start. Chtěl jsem začít podnikat, ale neměl jsem peníze, abych rozjel vlastní byznys. Cítil jsem, že moje srdce táhne k nemovitostem.

Přemýšlel jsem hodně času, co budu dělat, ale hlavně jsem nechtěl vstoupit do světa zaměstnanců a poslouchat šéfa. Potřeboval jsem nabrat zkušenosti a vydělat na začátek peníze.

Pečlivě jsem vybíral realitní kancelář, kde se mi splní sen. Nastoupil jsem, jako realitní makléř do světové franšízové společnosti. Můj cíl = naučit se nové věci, vydělat peníze a zhruba do roka odejít.

To jsem ještě netušil, že ze mne bude úspěšný realitní makléř, ačkoliv toho moc neprodám.

Šokojící zjištění mi došlo později. Naučil jsem se dokonale, jak firma nemá fungovat, jak to dopadá, když majitel pobočky prahne pouze po penězích a nechce dávat služby lidem. Záměrně sem nenapíšu, jaké chyby dělá, protože kdyby jsem mu to pověděl, tak se dostane z hrozícího bankrotu a porazí místní realitní kancelář, která si zakládá na službě lidem, a proto v našem kraji nemá téměř konkurenci!

Byl jsem sice živnostník, který si může vydělat, kolik dokáže. Dřel jsem, jako osel, který jde za mrkví přivázanou na provázku před sebou. Investoval jsem hodně času a věřil v šéfovo přesvědčení: Chyba je ve vás, náš systém je dokonalý.

S odstupem času mi docházelo, že nejsem svobodný podnikatel, ale mám nad sebou: ředitele pobočky, majitele pobočky, manažera sítě pro ČR, ředitele sítě pro ČR, spolumajitele sítě pro ČR, celosvětového ředitele, majitele celosvětové sítě, spolumajitele celosvětové sítě.

Já a dalších 15 realitních makléřů z naší pobočky za rok práce téměř nic neprodalo. Našemu šéfovi to nedocházelo a vinu házel na nás.

I kdyby jejich systém fungoval a já vydělával peníze, tak bych prohrával. Pořád bych musel někoho poslouchat, neměl bych čas, práci bych dělal jenom pro peníze, www stránky bych si nemohl upravit podle sebe, logo firmy bych si nemohl upravit a hlavně bych nemohl prohlásit ostatním: To je moje firma, kterou jsem pečlivě vybudoval, aby sloužila ostatním.

Pro lidi, kteří se mi smáli, že jsem neuspěl, mám vzkaz: Ještě jsem to nevzdal a nikdy nevzdám!

Pro lidi, kteří se mi nesmáli a podporovali mě: Díky a budete to mít u mě!

Komentáře k Realita vydělávání peněz v realitách

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Feb 20, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Nebylo to mozna uplne vitezstvi, ale zkusenost k nezaplaceni...
od: Roman D.

Davide, nezvitezil jste, ale hlavne jste ani neprohral...jste zase o kus dal, byla to zkusenost (neco jste se jiste naucil - bude se Vam to jeste hodit) a stale hledate... jste "na ceste". (nepletu sem rozhodne viru, jen jsem pouzil J. Keruakuv nazev knihy - Vy ale, na rozdil od jeho generace, NEODMITEJTE karieru uspesnych muzu, JVP je mozna pro nas tou cestou).

Taky jsem se nechal pred lety zamestnat v jedne renomovane realitni kancelari...bylo to v dobe, kdy bylo treba vyporadat nemovity majetek po dedovi...chteli jsem prodavat pres RK, to mel byt zacatek me kariery v realitach...praxe byla jina, hodne podobna te Vami popisovane. Byla vsak z toho vseho cesta ven. Znasobil jsem usili a hodne se ucil na seminarich pro realitni maklere.
...zivnost jsem si nakonec nedelal... dum s pozemkem jsme prodali, na zaklade mych novych zkusenosti, bez ucasti RK a usetrili na provizi 80 tis...

Zduraznuji, ze tato moje lest vznikla az pote, kdy jsem odhalil zakulisi toho vseho.
Preji timto praci a zisky serioznim realitnim firmam...

Roman D. (alias R.D. a Roman)

Feb 24, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Jak to dopadlo s realitkou po roce
od: David L.

Jak to dopadlo s realitkou po roce? Cca po roce Vam pisi, jak to dopadlo s realitkou, jejiz majitel rikal, ze tady bude na veky!

Realitni kancelar zkrachovala a majitel ma udajne problemy s financnim uradem kvuli neplaceni dani!

Verte nejdriv sobe! :-)

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu