Nemohu najít směr, kterým se vydat

od Veronika
(Lány)

Před čtvrt rokem jsem se rozhodla, že chci zlepšit svoji angličtinu. Zúčastnila jsem se hypnoshow, potom Angličtiny s hypnózou. Předtím jsem nečetla žádné knihy, ale od té doby čtu pořád a snažím se nalézt směr ve kterém se v životě vydám a který mi přinese spokojenost a peníze. Už jsem přečetla knihy o hypnóze, o zdraví. Koupila jsem si knihy a program na PC na úpravy fotek protože focení mě baví, knížky nebo spíš mini-knížky v angličtině s CD které poslouchám doma i v autě a samozřejmě mám přečtené eknihy "Psychologie vlivu a magie úspěchu - NLP" a "JVP" :) které čtu znovu a znovu. A co jsem zjistila? Že vím, co mě baví, ale nevím, co chci v životě dělat. Co dělat, aby mě to vydělávalo, bavilo a naplňovalo spokojenosti? Vše, co jsem kdy dělala mi šlo a vždycky jsem si uměla poradit. Každá práce mě ze začátku bavila, ale nikdy mi to nevydrželo. Vlastně žiju, jak se říká, od výplaty k výplatě a ničemu pořádně nerozumím a to mě zdrcuje.
Třeba NLP mě zcela pohltilo. Jako malá jsem chtěla být čarodějka. Vidět do lidí a umět používat nějaké magické síly. Takže s NLP se mi potvrdilo, že je reálná představa o čarodějce, která pomáhá hodným lidem a se špatnými si umí lehce poradit. To mi jaksi nevymizelo.

Snažím se dělat vše podle JVP. Pořád si píšu poznámky do bloku, kreslím si barevnými fixy a pořídila jsem si i nástěnku, protože z lednice to začalo opadávat. :)) Prostě si hraju :)) Zapisuju si pro a proti v různých tématech atd.

Ale stále nemohu přijít na to, kudy nebo v jakém směru se vydat, aby mě to vydělávalo a bavilo celý život!?

Odpověď Libora Činky:

V první řadě Tě zdravím a gratuluju ke všem novinkám, kterými jsi si obohatila život. Matně si vzpomínám, že něco z toho, o čem píšeš, se objevilo na posezení po kurzu. Jsi mladá a je přirozené, že v tomto nesmírně pestrém světě člověka láká zkusit spoustu věcí.

Napadá mě, že možná chceš moc velkou věc ke svému věku a to sice najít rychle to, co Tě bude živit celý život. Podívej se na své poznámky a mapy novým pohledem. Co by Tě mohlo bavit dělat alespoň 1-2 roky?

Napadá mě, co využít tvé znalosti focení a vyrobit infoprodukt na toto téma? Že jsem se zbláznil, že je spousta knih v knihkupectví? Dá se na to takto dívat, předtím než se na to člověk podívá z jiného úhlu. Kolik je knih - respektive eKnih zaměřených na reklamní fotografii a psychologii skrytou v obrázcích? Vždyť na internetu a zejména na Facebooku je potřeba mít spoustu zajímavých fotografií. Žijeme ve věku, kde je a bude stále více důležitější umět se zviditelnit. Fotografie, video, prezentace typu Power Point jsou jedním z důležitých klíčů.

Takže začni kouzlit, v první řadě si polož pár metaotázek na výroky, které jsi napsala: ... pořádně nerozumím a to mě zdrcuje ... Opravdu ničemu nerozumíš? Ptej se dál a objevuj své skryté síly. Nezdary ber jako zpětnou vazbu a zdroj zkušenosti.

Stále hledej. Ve vytrvalosti je síla. Čím více máš životních zkušeností, tím lepší práci snů budeš moci vytvářet. Vzpomeň si na Angličtinu s hypnózou a fakt, že existují Plató fáze, kdy se navenek "nic" neděje, zatímco v podvědomí věci zrají.

I já někdy stagnuji, ale jen to posunu do budoucnosti. Zajistím si, že rozpracované mám stále na očích. Připadám si jak Edison v jeho "myšlenkovém chlévě". Spousta schémat a rozpracovaných věcí v pracovně, na nočním stolku hromady knížek, vedle televize stohy DVD od expertů v mém oboru. Mozek je stále stimulován a podvědomí na tom může pracovat. Až přijde ten pravý čas, tak to využiji.

P. S.
Tipy - na Fóru jsem zveřejnil články:
Jak vymýšlet produkty kreativně
a
Reklama na Facebooku jak Ano a jak Ne

P. P. S.
Tip k fotografii. Vypujč si knížky o reklamě a najdi si kapitoly o reklamní fotografii a inspiruj se. Experimentuj, měř klíčová slova, hlavně longtaily a pokud to bude v souladu s tím, co Tě naplňuje tak napiš návod - infoprodukt s fotografiemi typu - teď si vymýšlím název ... "Jakým chybám v reklamě na Facebooku se vyhnout a vyhnout se vyhazování peněz" nebo "Jakými fotografiemi zaručeně přilákáte zákazníky a předstihnete konkurenci"

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu