Maličkost, která Vás připraví o desítky tisíc korun

od Libor Činka
(Praha)

Odkazy musí být podtržené

Odkazy musí být podtržené

Někdy stačí maličkost a výsledky desítek hodin Vaší práce budou takřka k ničemu. Jednou z těch zdánlivých maličkostí je vizuální formát odkazů na Vašich internetových stránkách. Pokud nemáte podtrhané odkazy, takže mnoho lidí zbytečně příjde o možnost dostat se na dál. Podtržené linky jsou konvencí, kterou je užitečné dodržovat, protože podtržení okamžitě signalizuje - jsem klikatelný odkaz. Naopak pokud je podtržen neklikatelný modrý text, tak to vypadá jako nefukční odkaz a čtenáře stránek to může rozlobit. Modrá barva hyperlinku však není naprostou nutností, jestliže je podtržený text vždy odkazem.

Mnoho lidí si řekne, že je to logické, když je vidět na stránce jen pár nadpisů a nic pod nimi, že jde o klikatelné odkazy. Mnoho designerů je schopno se i hádat, že to nepochopí jen lidé s IQ dlabané tykve, ale měření jednoznačně ukazují, že jakmile byla provedena změna a dodáno podtržení, že razantně přibylo prokliknutí. A jen když se lidé dostanou tam, kam jste chtěli, jen tehdy budou Vaše stránky zajimavé a moci vést k obchodům.

Mimochodem, protože mám mnoho internetových domén a stovky stránek, tak jsem jednu z nich nechal na starosti kolegům, kteří to předali webmasterovi. Jeho estetické cítění ho vedlo k přesně výše popsané chybě, která pro nás v důsledku znamenala ztráty mnoha desítek tisíc korun. Zbytečně jsme totiž přišli o spoustu zákazníků. Naštěstí jsem na to přišel a po drobné slovní potyčce přesvědčil webmastera o nutnosti dodat podtržení, protože estetické cítění nás neživí a tak podtržení viz obrázek výše dodal.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu