Konkurenceschopnost domén

od Petr
(Pardubice)

Dobrý den, napadlo mě založit si doménu na hledané téma, ale jelikož domény ve tvaru .cz nebo .com jsou obsazené přemýšlel jsem nad jiným tvarem .net, .eu apod. Pro příklad: Někdo si založí doménu Jak na ženy.cz a já mam podobné produkty na stejné téma tak si založím doménu Jak na ženy.eu. Jaká je podle Vás konkurenceschopnost domén? Děkuji Novák Petr

Odpověď Libora Činky:
Důležité je, co se objeví ve výsledcích vyhledávání a to závisí na mnoha faktorech. V současnosti jsou mnohem důležitější faktory než je prostý název domény.

V současnosti jde tak trochu o vědní obor, mnoho stránek z vyhledávání "vymizelo" protože jejich kvalita neodpovídala algoritmům vyhledávačů, tak byly přesunuté na X-tou stránku vyhledávání. Totéž se dělo s weby využívajících podvodných technik.

Moje weby jsou stavěné na systému, který se důsledně řídí nejmodernějšími světovými trendy a pro jsou stále vidět na předních pozicích.

Důležité je kromě uvedeného v JVP - použití názvů klíčových slov jednotlivých stránek, title, H1, alt a dalších metatagů například:
- množství stránek daného webu a jejich kvalita (tento web má již přes 130 stránek, z toho značná část obsahuje kolem 500 slov na stránku)
odkazy mezi stránkami vlastního webu
- zpětné odkazy z jiných stránek avšak přínos z dlouhodobého hlediska mají odkazy z tematicky blízkých webů
- poslední dobou začínají mít váhu například i odkazy z Facebooku.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu