Kdo připravuje podnikatele (Vás) o zisk?

od Libor Činka - autor systému JVP
(Praha)

Kdo připravuje podnikatele o zisk? To my mohl být dlouhý seznam, ale já zde poukáži na neviditelnou formu obírání o zisk, která stála a bude stát za ztrátami a leckdy i krachy firem a zajímavých projektů.

Možná i vy podnikáte, anebo se chystáte se podnikat, a tak je zbytečné, abyste své tvrdě vydělané peníze vyhodili z okna. Čtěte a můžete opravdu ohromně ušetřit.

Dnes mi přišla zpráva přes Twitter o projektu Světluška. Snaha mnoha lidí podpořených mediálně, včetně patronky Anety Langerové je znehodnocena prací webmastera či grafika, kdy zdánlivá maličkost zamezí tomu, aby zájemci informovaní z médií o tomto velice zajímavém projektu mohli přijít, mohli být zákazníky, mohli zaplatit za služby a práci lidí, kteří si to zaslouží.

Podíval jsem se na video viz stránka: http://bit.ly/bpV32a

a ukázal jej dalším lidem. "Kde to je? Slyšela jsem o tom a chci tam jít." "Hned to najdu" zněla moje odpověď. Kliknu dál, abych se dostal na stránky projektu a hledám odkaz na adresu místa.

Nikde nic, a tak prohlížím nadpisy desítek článků, až jsem našel v archivu starou zprávu - text oznamující že bude otevřena kavárna.

Raději jsem to opakovaně prověřil, ale kontakt opravdu nikde (stav 24. června 2010 cca 11 hodin dopoledne)

Až jsem ho náhodou zahlédl. Proč náhodou? Protože krátce bliknul v malém černém čtverečku střídajících se nápisů, loga a dalších.

Je to příklad "kreativního" zpracování webu, který zapříčiňuje to, že reklama, která stála mnoho peněz nemůže přinést výsledky. Proč? Protože když se na jejím základě lidé - potenciální zákazníci dostanou tam, kam jste chtěli, tak stránky opustí, poté co nenašli místo, kam jít utratit peníze.

P.S.
Mimochodem moje podle mnoha grafiků neprofesionální stránky mají skvělé umístění i v extrémně silné konkurenci, která má graficky mnohem zajímavější stránky. Zatímco oni si nechají platit desítky tisíc za své "geniální" designy, tak jejich zákazníci přichází díky tomu přichází o desítky, stovky i více zákazníků a v důsledku třeba i o miliony korun.

P.P.S.
Nejslabším článkem se tak u mnoha významných a dokonce v mediích mnohokrát týdně viditelných společností stávají nepromyšlené stránky a internetové prezentace. Zažil jsem tedy i již majitele JVP, kteří si jej ode mne zakoupili, ale protože chtěli "profesionálnější vzhled" než doporučuji v Jak vydělat peníze, tak si najmuli pro zpracování ty designery, kteří se holedbají uskutečněnými projekty a referencemi na významné firmy. Dostali se tak však do rukou "profesionálů" výše uvedeného typu, kteří jsou v důsledku anti-designéry zisku. Vzpomínám si, jak za pár stránek (které dokáže mnohem lépe vytvořit jeden z programů, který je mimochodem zdarma v JVP) dotyčný zaplatil kolem 30 tisíc a dalších 20 tisíc po něm ještě chtěli za další (ovšem pro zadavatele podnikatelskou sebevraždu) spolupráci.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu