Jak zpracovat info-produkt v MindManageru

od Libor Činka
(Praha)

Info-produkt vytvářený v MindManageru ve formě myšlenkové mapy umožní vytvořit perfektně strukturovaný text. A kvalitně strukturovaný text přispěje k maximalizaci srozumitelnosti. To vám umožní se odlišit od jiných informačních zdrojů - návodů, které jsou ve velké většině málo srozumitelné.

Jakmile vytvoříte myšlenkovou mapu, doplňte větve textem do Notes (vložit jej můžete pomocí Ctrl + C nebo ikony se stránkou a tužkou)

Pak hotovou mapu můžete (jako to dělám já) převést do formy webových stránek takto: Klikněte na "File" vlevo nahoře a z nabídky vyberte "Export" a "Save as Web Pages". Pak si vyberte ze "Select Template" variantu, která vám nejvíce vyhovuje.

(Také by šlo použít v "Export" variantu "Pack and Go" a umožnit váš infoprodukt otevřít pouze těm, kteří si stáhnou prohlížeč MindManageru z http://www.mindjet.com)

File/Export/Save as Web Pages/Select Template

Tak získáte propojené stránky, mezi kterými se lze pohybovat. Ty však jsou kopírovatelné a je důležité zvážit, zda je nějak ochránit. Na ochranu existuje celá řada programů, které stránky zpřístupní po zadání hesla jen oprávněným uživatelům.

Zpracování takovým ochranným programem je další práce. Je potřeba zvážit, zda se vyplatí investovat ne jen peníze, ty mohou být v desítkách až stovkách dolarů, ale zejména čas na přidělování hesel a s tím spojený servis.

Já osobně používám program na ochranu, ale mnoho světových lídrů v prodeji info-produktů má zkušenost, že zcizování se děje v malé míře a nedělají si tedy s ochranou hlavu a vydávají info-produkty jednoduše ve formátu PDF.

P. S. Po výrazném zdražení Mindmanageru jsem přešel na iMindMap od T. Buzana

Další souvisící texty, kde najdete cenné informace na téma I-P:
Infoprodukty - rozcestník

+ + + + + + +
Dalsi reakce zobrazite kliknutim na:
Click here to read or post comments.

Komentáře k Jak zpracovat info-produkt v MindManageru

Průměrné hodnocení starstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Aug 24, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
min manager tutorials
od: maros

nasiel som zaujimavu linku s dobrymi materialmi pre mindmanager:MM8_Win_tutorials_menu


Aug 18, 2010
Hodnocení
starstarstar
Spusteni me eknihy
od: Hanka

Podarilo se mi stranky provest do podoby jako jine e-knihy, ale jak vsechny ty soubory, ktere mi program vygeneroval "zcvaknu" to jednoho souboru s priponou exe, aby se normalne spustli?
Dekuji

+ + + + + + +
Dalsi reakce zobrazite kliknutim na:
Click here to read or post comments.

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu