Jak vydělávat peníze, jak být úspěšný /á ?

od Littleson

Jak vydělávat peníze? Jak být úspěšný /á ? To jsou otázky, které napadají denně určitě spoustu lidí na celém světě a hledají na ně odpověď. Hledají lidi opravdu žijící v materialistické a finanční chudobě (Milionář z chatrče) i lidi, kteří už kus úspěchu a bohatství materialistického a finančního mají. Záměrně zde používám slovo materialismus a finance. Je ještě jedno bohatství, bez kterého těch ostatních nedosáhnete. Tím je bohatství duševní.

Sám si kladu dost často také takovéto otázky. A jak si je tak pokládám večer před spaním než usnu, protože jindy mi na to nezbývá ten vzácný čas, kterého je stále málo a odměřuje všem stejně, tak se mi začal jedné noci zdát zvláštní sen. Ten vám chci vyprávět.

Různými dedukcemi a kreslením si myšlenkových map jsem se dostal k závěru, že obor, který bych dělal rád, bavil by mne, mohl bych v něm pomáhat druhým, a který by mi přinesl i nějaké to finanční a materiální bohatství, je právní zástupce. Šel jsem tedy studovat. Ve snu to jde vše strašně rychle, a tak se stalo, že jsem se dostal do jakéhosi dalšího dějství. Představte si, že tuto moji myšlenku měl i zbytek obyvatel naší země a to včetně těch sociálně nepřizpůsobivých. Řekl jsem si dobrá, nechť je tak. Jaké bylo ale moje překvapení, když stejně vzdělaní a úspěšní byli i ostatní obyvatelé naší planety. Nějak mě to unavilo a rozhodl jsem se, že půjdu domů a odpočinu si. Vzpomněl jsem si však na moji obyčejnou postel s obyčejnou matrací, a jak mě bude zase všechno bolet, až z ní vstanu. Tu jsem dostal myšlenku! "Vždyť jsi bohatý a úspěšný jdi a pořiď si lepší bydlení a spaní a jídlo a zdravotní péči a ....." S úmyslem pořídit si vše jiné lepší a mě vyhovující jsem se vydal nakupovat. Ten samý nápad měli i ti ostatní. Sešli jsme se tedy u realitní kanceláře a chtěli si koupit pohodlný a útulný dům. Jenže! Domů bylo málo a stačily uspokojit jen malou část z nás. Jeden z nás vykřikl:" Tak ať se postaví nové domy pro nás pro všechny!". A tu jsme všichni začali vnímat ten ohromný problém. Každý z nás chtěl dům, ale nechtěl být stavebníkem, který by jej postavil. Přikázali jsme polovině z nás, že budou stavebníci. Kupodivu se nebránili opustit tak úspěchů plné postavení právního zástupce. Jedním vyřešeným problémem se objevili ale další. " No, tak mi tedy budeme stavět!" řekla ta druhá polovina,"ale vysvětlete nám z čeho?".


Dělili jsme se tedy poslušně na stavebníky, bagristy, jeřábníky čalouníky nábytkáře, lékaře, pekaře, zemědělce a a a a ..... Nakonec jsme byli všichni zase tam, kde jsme teď, ale o zkušenost a další otázky bohatší. "Jak k tomu přijdu já?" křičel stavebník, "že budu mít o několik desítek tisíc měsíčně méně než ty? Vždyť beze mne nebudeš mít dům! Jsem tedy stejně důležitý!" A tak začala vřava, kde jsme se dohadovali jeden přes druhého, kdo je z nás nejdůležitější. V této chvíli jsem si uvědomil, že potřebujeme všichni jeden druhého a měli bychom být všichni stejně odměňováni.
Co bychom jedli nebýt zemědělců? Kde bychom bydleli nebýt stavebníků a jim potřebných profesí? Kdo by nám vyléčil zlomenou ruku a vyříznul ledvinové kameny nebýt lékařů? A další a další a další.

Potom jsem se probudil zpocený až na z....u s hrůzou v očích a celý rozlámaný. Dodnes přemýšlím, jak by se to dalo vyřešit, aby byli všichni spokojeni. Můžete někdo poradit? ...

PS
Prosím nesledujte můj vypravěčský styl, ale myšlenku tohoto :-)))

Zdraví vás LittlesonČtěte komentáře k výše uvedenému příspěvku (Můžete také napsat vlastní.

Vysvětlivky - anglický text - odkazy níže pro přidávání komentářů:

Comments for = komentář pro
Rating = hodnocení
Average Rating = průměrné hodnocení

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře =
Click here to add your own comments

Podrobnosti jak psát najdete ve videu níže.


Návrat na hlavní stránkuJak vydělat peníze


Komentáře k Jak vydělávat peníze, jak být úspěšný /á ?

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Aug 06, 2012
Hodnocení
starstarstarstarstar
štěstí
od: iva

Vaše myšlenka je krásná a myslím, že je to především o pocitu, všichni můžou být spokojeni a šťastni, když budou chtít tyto pocity cítit. Lidé se jen musí chtít naučit vidět to štěstí každého dne. Iva

Reakce Libora Činky:
Ano, Ivo, máte pravdu. Protože se obklopuji lidmi, jako je
šťastný milionář David Kirš
tak můžeme alespoň s asi 20 000 lidmi zlepšovat společnost.

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu