Jak se vyhnout drahým chybám na dovolené i v byznysu aneb co si na vás dovolí, když jste na dovolené v Egyptě? - 2. část

od Libor Činka
(Praha)

Proč se takto mohou beztrestně chovat? Protože jsme jim důvěřovali a nenapadlo nás zapsat si čísla taxíků a nějaké spojení na jejich provozovatele. A taky protože bychom asi těžko dokázali identifikovat jejich tváře. Jsou lidé, kteří se takto „obchodně“ chovají aniž tuší, že sice mohou okrádat druhé, ale nikdy se tak nedostanou k skutečnému finančnímu úspěchu.

To však šlo ještě o malé peníze. Při plavání v Rudém moři se doporučuje mít boty, abyste se ochránili před poraněním od krásných korálových útesů a před šlápnutím na mořského ježka. Jenomže jak moje žena zjistila, tak boty, které ji měli ochránit, nepomohly. Při plavání ve vodě s vlnami rozvířeným pískem nemohla vidět ježka, který nebyl na dně, ale byl zboku přilepený na z hloubky vystupující skále. 9 asi 20 centimetrů dlouhých bodlin proniklo i gumou bot, které nesplnily funkci. (Někdo z čtenářů to může vzít jako inspiraci pro výrobu a prodej skutečně chránících bot na plavání) Držel jsem svou ženu a snažil se vytáhnout bodliny, ale černá barva bodlin splývala s černou barvou bot.

Moje dcera běžela na recepci hotelu pro pomoc, aby přišel hotelový lékař a zařídil odvoz do hned vedle hotelového komplexu umístěné nemocnice („El-Salam Hospital“).
První co po nás chtěli bylo vyplnit údaje a pak teprve přišel lékař, který vzal gumové rukavice z krabice – tedy žádné sterilní - a po postříkání nohy povrchovou anestezíí ji injekční jehlou, kterou nesterilně ohnul, 5 minut doloval ježčí jehlice z boku chodidla a prstů. Dostala antibiotika a pozvání na kontrolu. To jsme ještě netušili, že nám pak řeknou, že Evropská zdravotní pojišťovna s nimi nespolupracuje a že budou chtít zaplatit, aniž dostaneme zpět peníze od pojišťovny. Když mi ukázali částku za 5 minutové ošetření, jehož kvalita byla asi na úrovni pomoci poskytnuté zdravotníkem na dětském táboře, tak jsem začal vidět rudě.

Pokračování najdete v části Sen a fakta

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu