Jak podpořit nákupní rozhodnutí

od Libor Činka
(Praha)

Odpočet - Dnů Hodin Minut Vteřin

Odpočet - Dnů Hodin Minut Vteřin

Možná jste zaregistrovali jeden z marketingových postupů, který jsem úspěšně ověřil při vypuštění "launchi" JVP na trh.

Jde o zobrazování počtu zbývajících kusů produktu, které lze koupit anebo o zobrazení odpočtu času zbývajícího do ukončení prodeje.

Jaké jsou moje zkušenosti?

Raději se vyhněte zobrazování reálných čísel, kolik produktů jste již prodali viz Odpočet, protože nevíte, zda nějaký šílenec v rámci konkurenčního boje neprovedl více objednávek, které Vám pak nezaplatí a Vy už budete mít produkt stažený z trhu.

Proto dávám přednost tomu, že ručně na stránku vypisuji přibližná čísla, než možnosti nechat program vypisovat přesná čísla.

Podobně počítejte s tím, že někdo objedná a pak nezaplatí, buď protože si to rozmyslí anebo protože zapomene.

K čemu je ještě užitečná vedená strategie? Napište své komentáře do Comments.

Komentáře k Jak podpořit nákupní rozhodnutí

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Jun 25, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Jak maximalizovat ucinnost
od: Libor Cinka

I to jak ma vypadat stranka s odpoctem doporucuji optimalizovat Split testem. Jak na nej najdete pripomenuti s obrazky v dalsim clanku. Merit lze barevnost, velikost a radu dalsiho.

Jun 24, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Praktiky KONKURENCE.
od: Sima Libor

Omlouvam se, jedno vynechane slovo zcela zmenilo vyznam toho jak byla veta myslena ... a jak muze byt chapana.

Spravne mela znit:

2. Upozorneni na mozne nekale praktiky KONKURENCE je velmi uzitecne.

(Cimz byl myslen Tebou popsany postup konkurence, ktera si objedna zbyvajici volnou produkci a okamzite tim zastavi dalsi prodej produktu.)

Pro lidi zvykle obchodovat zpusobem WIN <-> WIN je dobre si stale pripominat, ze se s podobnymy postupy KONKURENCE setkame.

Pokud o nich vime, muzeme hledat zpusoby jak se jim efektivne branit.

Za leta sve praxe jsi se jiste setkal s mnoha dalsimi podobnymi postupy.

Verim, ze diky nasi spolecne kreativite vzdy najdeme zpusob, jak se branit a nam VSEM v podobnych situacich usetrit spoustu casu a penez.


Odpoved L. Cinky:
Tak to bylo bajecne uzitecne vypusteni slova, proze mne vyprovokovalo napsat neco, co byste se jinak nedozvedeli:)

Jun 24, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Pocitadlo - Skutecne dokonceno
od: Sima Libor

1. Pokud je pouzit odpocet k urcitemu poctu produktu, mohlo by pomoci zapocitavat pouze jiz dokoncene (uhrazene) objednavky.

2. Upozorneni na mozne nekale praktiky je velmi uzitecne.

Odpoved L. Cinky:
1. To mas urcite pravdu, lze to tak udelat, nicmene mnozi lide plati s velkym odstupem od provedeni objednavky a tim by se zpomalil odpocet a s velkou pravdepodobnosti by kampan nebyla dokoncena v naplanovanem case.

Uspesne kampane maji casove omezeni, ktere pak umozni postarat se o stavajici klienty a mit nejakou dobu volno - treba dovolenou! To je time management dotazeny do pohody podnikani. To je system prace v blocich. Jde o vynalozeni koncentrovane energie, nikoli o kazdodenni rozbredavani do prace, ktera sice prinasi po malych davkach penize, ale zaroven cloveka omezuje a vycerpava. Pomer investice X prinos je pak velmi maly. Nejde o to stale prodavat malemu mnozstvi lidi kazdy tyden, ale o masivni kampan uskutecnenou treba jednou za ctvrt roku.


2. Nerozumim presne jak to myslis myslis s nekalou praktikou - ve vztahu k uvedenemu.
Je to trochu podobne jako kdyz dostanete letak s nabidkou obchodu treba Globus, Lidl a podobne. Nabizi nejake zbozi a uvedou pocet kusu, ktery maji k dispozici. Ano, tim postrci lidi ke koupi, ale tezko si nejaky dobry obchodnik muze dovolit mit stale na sklade vsechno zbozi a cekat az se vyproda. Infoprodukty sice nezabiraji misto, ale clovek se o ne musi starat, alespon ve smyslu kampane. Neni mozne stale delat PPC reklamu - to krome casu stoji i penize. Je dulezite prodat velkemu mnozstvi lidi, tim vydelat penize a cast z nich investovat dal do vylepsovani produktu, aby priste mohl byt lepsi a prodavan za vyssi cenu. Predchozi majitele jsou spokojeni, ze se updatem zvysuje hodnota a ti novi se do takove prijemne situace dostanou po dalsim zdrazeni a updatu.


Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu