Jak dlouhá by měla být jedinečná expertní věta?

od Andy
(Ostrava)

Tvořím si své webové stránky a jejích součástí je blog. Chci si napsat větu, která mě vystihovala. Myslím tím zaměření, toho co dělám.
Jedinečná expertní věta zní takto: Jsem kutil v sukni

Druhá verze je: Jsem kutil v sukni, miluju ruční práce a ukážu vám jak se můžete kreativně vyřádit.

Odpověď Libora Činky:

Andrea

Ahoj Libore, jak ti zní EAP:Jsem kutil v sukni
je to moc krátké? Mělo by tam být něco o přínosu..?

Když chce člověk vytvořit zkratku, musí zvážit, zda už něco takového neexistuje a zda by to nevytvořilo možnost záměny. Například název mé firmy CETROS je zkratka ze slov Celostní trénink Osobnosti. Dozvěděli jsme se, že existuje stejnojmenná zahraniční firma, která vyrábí doutníky, takže zde žádná kolize není, ale pokud bychom v stejné oblasti podnikali my, pak by to byl problém a museli bychom změnit jméno a mohly by z toho být i nějaké soudní tahanice. Náš slogan je: Dovednosti pro osobnosti budoucnosti.

Jakkoli je lepší délka cca 3 až 9, velmi výjimečně více slov, tak rozhodující je jaký obraz vznikne. Krátká věta, která nevytvoří obraz užitku je k ničemu stejně jako dlouhá. To první samo nic o užitku neříká. To druhé naznačuje více, ale ještě to postrádá konkrétní užitek, přínos. Zamysli se, co tím chceš vyjádřit. není to nutně špatně, závisí, jaké souvislosti se Ti k tomu podaří dát.

Podívej se na potenciální konkurenci a všimni si jaké oni mají slogany. Hledej způsob odlišení a lepšího popisu.

Dokážu si představit, že cílíš na ženy, které chtějí něco kreativního. Zároveň si musíš být vědoma, že leckoho napadne předsudek, že šikovný kutil může být jen muž. Co přesně přinese lidem to že se mohou kreativně vyřádit? Co tím myslíš? Jak to bude vypadat? Jaký užitek z toho bude?
Hlavní otázka tedy je, kdo je Tvůj cílový klient? Podle toho vytvoř expertní větu.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu