IP - Inspirujte se v K

od Libor Činka
(Praha)

Jedné majitelce systému JVP jsem odpovídal na email a věřím, že může být inspirací i pro další.

Ahoj J. M.,

odpovídám na tvůj email. Jsem rád, že si se přihlásila můj kurz, nicméně chci, aby ses vyhnula odkládání. Pojďme teď zapracovat na Tvém úspěchu.

Běž do knihkupectví a vezmi si odtamtud zdarma katalogy knížek, které vyšly či vyjdou. Užitečné jsou pro orientaci hlavně takové, které jsou uspořádané tematicky například od vydavatelství jako Portál a Grada.

Použij je jako inspirace.

Co by sis ráda přečetla a proč? Jakých knížek na jedno téma najdeš více?

Například v části sport jsem v katalogu Grady viděl vedle sebe 3 knihy s názvem Fotbal.

Když jich vydávají více, tak to musí zajímat spoustu lidí. To, co zajímá hodně lidí má šanci vydělat více. Hledej však to, k čemu máš nějaký vztah. Hledej, co řeší nějaké problémy. Co je řeší nejlépe? Co je řeší z pohledu ženy? Co je řeší z pohledu matky?

Samozřejmě je možné napsat něco, co zajímá hodně lidí a co se týká i jejich blízkých. Takže když má člověk dítě, které hraje fotbal, může na takové téma napsat Info-produkt. Může obsahovat přehledy toho, co to stojí času, peněz ...zkušenosti s vybíráním klubu, trenérů. Zkušenosti jak řešit problémy. Jaký masér či rehabilitační pracovník pomohl na sportem zmožené tělo ... Kde se dají lépe koupit dresy, kopačky. Jak se vyhnout vyhazovaní peněz ... Příklady omluvenek do školy ... prostě řada praktických rad a čas, peníze i nervy šetřících informací.

Jakmile si uděláš přehled, tak si zajdi znovu do knihkupectví a prolistuj si ty, které Tě zaujaly. Přemýšlej o tom, čím se liší. Která z nich je na první prolistování zajímavější? Co Ti kde chybí a zrazuje Tě od koupě?

Takovým přemýšlením může vzniknout velká inspirace.

Jak jsem Ti ukazoval, malé změny, například barevná zvýraznění, zjednodušení, kdy složité je prezentováno přehledněji, používání zestručňujících tabulek, bodů a podobně je pro mozek přitažlivější.

Udělej si třeba seznam myšlenek, které Té povzbudí k vytvoření info-produktu. Mohl by tak vzniknout stručný report ve formátu PDF, který by zadarmo mohl informovat o něčem dalším, co již budeš nabízet již za peníze. Produkt za peníze se může lišit jen pár klíčovými tipy s rychlým užitkem. Další produkt můžeš vytvořit jako pokračování obsahující rady a řešení, která se projeví třeba až po nějaké době využívání.

Zatím se měj, já jdu pokračovat v psaní mé nové knihy.

Libor

Komentáře k IP - Inspirujte se v K

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Oct 22, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
To je presne
od: Veronika Slavikova

To je presne! Asi pred rokem jsem chtela vedet odpoved na otazku, zda-li jsem kreativni a co me bavi. Byla jsem poprve v Luxor knihkupectvi, a stravila tam cele odpoledne, dokud nezacali zavirat. A od te doby sbiram spousty pro mne zajimavych informaci a nektere se snazim uvadet do praxe. Cloveka to bavi, mate ze sebe radost. Vlastne pri pohledu na ty casopisy a knihy a poznamky se daji dobre urcit zajmy a i urcite zkusenosti.

Komentar Libora Cinky pro vsechny majitele:
Na foru najdete v casti Infoprodukty inspiraci v: Jak vymyslet produkty kreativne

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu