Hledám práci

"Hledám práci" je jedno z vysoce hledaných spojení na internetu. Signalizuje, že ohromné množství lidí hledá práci a různé cesty jak vydělávat. 

Jakožto kouč a psychoterapeut doporučuji všem, aby odložili dřívější představy, že chodit do práce se musí kvůli penězům. Chci, abyste pochopili, že doba se naprosto změnila a máte možnost dělat, co Vás baví a dostat za to zaplaceno. Mimochodem, je to i název velmi inspirativní knihy "Jak dělat, co Vás baví a dostat za to zaplaceno", kterou doporučuji všem, kteří hledáte práci a nevíte co dělat. 

Nevím, nakolik Vás překvapí, že lidé mají problémy s rozhodováním, protože ve školách se neučí, nejen jak se rozhodovat, ale dokonce jak efektivně přemýšlet. Už jen myšlení v přehledu a od konce, které je klíčem ohromném množství činností, má cenu "zlata".

Zde na stránkách JVP jsem už v minulosti publikoval návody včetně jednoduchoučkého softwaru pro plánování času. Schopnost plánovat čas totiž souvisí a hlavně doslova závisí na tom, že víte, co je pro Vás důležité. Jen když víte, co je pro Vás důležité, jen když máte podrobně promyšlený žebříček hodnot, jen tehdy se můžete správně rozhodovat. 

A to pochopitelně souvisí i s hledáním dobře placené práce či její optimalizací. Jakmile založíte hledání jen na penězích, tak se často můžete dostat do větších problémů. (Proto i zájemcům o affiliate systémy doporučuji dělat jen to, co jim sedne a s čím se ztotožňují.) 

V poradenské a terapeutické praxi používám celou řadu myšlenkových nástrojů, které pomáhají optimalizovat povolání. 

Překvapivě účinné - překvapivě, protože na školách učitelé neumí používat pro stimulaci a motivaci myšlení vhodné a vhodně kladené dotazy - jsou základní otevřené otázky. Jakmile je zaměříte na to, co považujete v životě za důležité, jaké máte vize, za koho se považujete, co vše umíte... tak máte důležitý základ.

Mezi klíčové otázky patří: Kdo jsem .... Kde se nejlépe cítím.... Kdy ... Co mne baví/bavilo (a co jste třeba odložili z nedostatku času) Co ještě... Co Vás naplňuje? V čem jste dobří? 

Pozor, většina lidí, kteří přichází s problémy, mívá často i narušené sebevědomí a tak s tím potřebujeme zacházet. 

Opravdu je potřeba se vyhnout dělání práce, v které se člověk cítí jako malý a neschopný. Setkávám se tak s lidmi, kteří dělají v práci, kde je jim dáváno najevo, že jsou neschopní a nahraditelní. Často se nechají manipulovat zmínkami o tom, že se o jejich pracovní pozici budou rádi ucházet spousty dalších. 

STOP, uvědomte si plně, že máte jeden život. A práce zabírá kolem osmi hodin denně. Zbylých osm hodin po odečtení spánku byste si přeci měli užívat toho, k čemu jste peníze vydělali. Jenomže pokud děláte práci, která Vás nenaplňuje, je-li to dlouhodobé, tak už ohrožujete vaše zdraví. 

Sám jsem si vydobil práci mých snů. Trvalo to mnoho měsíců, ale stálo to za to. První postavení se na vlastní nohy jinak, než ode mne očekávalo okolí. Postavil jsem se představě o chození do práce, kde je měřítkem to, zda člověk označí příchod a odchod a mezitím dodržuje množstevní normy ( které ve zdravotnictví nemají co dělat).

V dalším čase jsem začal pracovat na tom, co mne naplňuje. Vytvořil jsem si práci, která přestala být prací a je zábavou. Ano. Práce musí být zábavou z vícero důvodů. Jeden a to celospolečensky důležitý důvod je ten, že jen když člověk dělá to, co ho naplňuje, jen tehdy dokáže dělat nejlepší práci.

Cílem personalistů, kteří přijímají lidi do práce, by mělo právě být zaměstnat je na pozici, kde budou moci odvádět nejlepší práci. Ano, ne vždy to tak je. V některých firmách si myslí, že lidi vyždímají jako citrón a pak si najdou jiné. Pokud se s takovými setkáte u pohovoru, tak to je pádný důvod z takové firmy, od takové práce rovnou odejít. Máte jeden život a vyplatí se hledat to, co Vás bude další roky živit. Všimněte si, že se dožíváme stále vyššího věku. Lidé se dožívají stále častěji osmdesáti i více let. 

Jak jsem již zmínil, nemáte druhý život. Jenomže máte před sebou možná desítky let života a je tedy smysluplné je naplnit co největší radostí, pohodou a užitečností

Co třeba se v stávajícím povolání domluvit na úpravě. Tam, kde máte rozumné nadřízené, tam to půjde. Možná si myslíte, že to nejde, protože nevíte, jak vést takový rozhovor. Věřte mi, že už mi v terapeutickém křesle seděla spousta lidí, která žasla nad myšlenkami, které jsem jim prezentoval a nad způsoby, jak měnit zdánlivě stabilní rozhodnutí.

Někdo říká: "Zvyk je železná košile. To je dané." ale jakmile se opravdu zamyslí nad mými slovy, tak jsou překvapeni. Co jim říkám? Zvyk je železná košile. Ano a to je báječné. Víte proč? Protože železo rezaví. Nemusíte znát všechny typy koroze, ani detailně chemii, abyste věděli, že mám pravdu. A rozpad starého je možné urychlit nástroji, které jen doposud byly opomíjeny.

Když hypnotizuji lidi, kteří věří, že na něco nemají, tak jen používám myšlenkové prostředky, které jako "naleptávají až rozpouští" stará omezení. Někdy se to stane během pár hodin, jindy to trvá déle, ale vždy je to mnohonásobně rychlejší, než kdyby člověk pasivně čekal. 

Pokud se trochu vyznáte v počítačích, tak možná občas používáte defragmentaci disku. Části programu, které byly fragmentovány - rozptýleny na vzdálených částech hardisku se díky defragmentaci dostanou k sobě a program začne fungovat efektivně. Hypnoticky tak jakoby defragmentuji to, co od sebe bylo vzdálené a nefungovalo či pracovalo těžkopádně. Pokud opravdu chcete získat práci Vašich snů, či ji již máte, ale jen Vás neuživí a Vy si alespoň chcete přivydělávat něčím, co Vás baví, sledujte to, co Vám zde a na mých dalších stránkách přináším. 

Můžeme se setkat a rád pomohu. Nicméně určitě po Vás budu ve vztahu k práci chtít, abyste si utřídili myšlenky jinak, než to většina lidí dělá. 

A pokud děláte to, co většina lidí, tak nemůžete být spokojení, protože většina lidí není spokojená. 

Naopak zde a ode mne a jakékoli spolupráce se mnou očekávejte neobvyklé. Jen výjimečně myslící jedinci dokáží dělat výjimečné věci a vydělávat tím, co je baví. Skvělá zpráva je, že Vás mohu naučit, jak myslet stejně jako úspěšní

Jedním z klíčových myšlenkových nástrojů je přehled. A přehled nelze udělat bez slov. Slova a myšlenky musíte vyndat z hlavy, jen tak se na ně budete moci podívat. Jen když vidíte slova, symboly, významy před sebou v prostoru, jen tak si můžete všimnout jak jsou uspořádané. Jen tak můžete začít chápat předtím neuchopitelné vztahy. Tak s největší pravděpodobností zjistíte, že je potřeba něco doplnit, něco vypustit, přehodnotit, změnit priority, přeuspořádat... Jen tak můžete začít chápat předtím neuchopitelné souvislosti, rozumět na vynikající úrovni a formulovat lepší a lepší řešení. Pak můžete proměnit co je potřeba a budete doslova žasnout nad novými možnostmi. 

Zpozorněte a všimněte si, že jsme u podstatného myšlení pro hledání práce a i zvyšování příjmů. 

Když nevíte, jakou hledáte práci, tak si potřebujete utřídit myšlenky. Vlastně bych doporučil, abyste myšlenkové mapy kreslili, i když si myslíte, že víte. Velice často mi lidé na konzultacích vypráví o svém životě a poté, co se zamyslí nad detaily a hierarchiemi toho, na co se ptám, tak si často uvědomí, že svá důležitá rozhodnutí udělali bez promyšlení klíčových částí. Pak zjišťují, že jakkoli zaplatili za konzultaci velké peníze, takže to vlastně bylo mnohem cennější než cokoli jiného, co si kdy dokázali představit. Pokud se důsledně řídí tím, co jim doporučím, tak se jejich život začne proměňovat. 

(Tipy - práce z domu jinak než myslíte.)

Pokud jste to zatím neudělali, tak si řekněte: "Chci začít žít život mých snů.", a pusťte se do odhalování v celkovém přehledu. Zde Vám mohu nabízet a doporučovat to nejlepší co existuje. A věřte mi, že jsem zaplatil už stovky tisíc "jen za znalosti, jak být úspěšný a šťastný". Přes čtyři roky studia psychologie mne naučily, že úspěch v čemkoli spočívá v jednoduchým principech. Jejich hluboké pochopení ovšem vyžaduje nikoli jen zamyšlení, ale použití a zažití v praxi. Tak jsem zaplatil roky života za objevování toho, čím mohu pomáhat stále více lidem. Ale protože se nemohu naklonovat, protože nemohu vědět vše, proto na zde na stránkách budete moci získávat i nejužitečnější odkazy na ty, kteří Vám mohou pomoci v tom, co já ovládám jen částečně. V každém případě Vám chci nabídnout jen prověřené a osvědčené odborníky, kteří pomáhají mnohonásobně více, než lidé ve školách a na úřadech. 

Hodně úspěchu Vám přeje 

Libor Činka 
kouč, hypnoterapeut, 
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek, 
a řady dalších programů a tréninků 


P. S. 
Pokud jste zapsaní pro odběr informací, tak stačí sledovat email a dozvíte se o těch nejlepších možnostech. 


(OSM 2)

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu