Hlas je za prachy

Ano, hlas a vím, že hlas mnoha lidí je za prachy, tedy má cenu,
o které lidé neví. Jen málo lidí si všimlo, že hlas se dá prodávat. Nemyslím nyní hlas zpěváka, ale hlas muže či ženy, kteří se naučili ovládat svůj hlas a používat ho pro čtení reklam či příběhů.

Možná právě vy jste na začátku překvapivé kariéry, kdy si začnete vydělávat Vaším hlasem. Právě protože možná váháte, tak je to znamení, že je jen málo lidí, kteří se do toho pustí.

Souvisí to s psychologií

Ti, kteří bystře vnímají svět či se zajímají o psychologii, tuší či si jsou plně vědomí, že kolem třetiny lidí dá na argument pronesený hlasem.

Nyní můžete těžit z tohoto poznání. Stačí abyste trošku trénovali, pořídili si vybavení (stačí i pod tisíc korun) a můžete vydělávat násobky každý měsíc, Stačí, když se zviditelníte a založíte si profil na nějakém portále, kde nabídnete vaše hlasové služby viz souvisící článek o mikropracích

Skutečně chytří podnikatelé totiž ví, že jim pomůže, když se o jejich produktech bude nejenom psát, ale i mluvit. A právě to může být příležitost pro Vás. 

Můžete pomáhat těm podnikatelům, kteří neumí hlasově prezentovat svůj výrobek. Můžete jim pomoci proniknout do mysli těch, kteří reagují na informace pronedené hlasem více, než na důkazy prezentované jen psaným textem. 

Po zaregistrování například na http://manytu.cz/, www.pikr.cz/... zahraniční www.fiverr.com (tím se Vám otevře možnost pracovat pro násobky lidí z celého světa)

Pro nahrávání budete potřebovat tiché prostředí (já často nahrávám své hypnonahrávky v noci, kdy mne nikdo nemůže rušit a kdy utichne pouliční ruch za dne slyšitelný)

Otestoval jsem mnoho mikrofonů i za mnoho tisíc a často odvedou stejnou práci, jako levný mikrofon, nehledě na to, že zvuk pak můžete dočistit softwarově například v bezplatném programu Audacity.) 

Určitě doporučuji se hlasově rozcvičit. Nelze totiž nahrávat hlas bez toho, že se rozcvičíte. Jakkoli třeba herec Jan Přeučil na kurzech rétoriky doporučuje řadu jazykolamů, tak jiný špičkový herec, který u mne byl na týdenním kurzu Angličtina s hypnózou, prozradil, že je dobré číst si před vystoupením nahlas noviny. 

Moje osobní zkušenost je, že obvykle k vzniku kvalitní hlasové nahrávky je potřeba cca 3 x ji namluvit. Hlasivky je nutné rozcvičit. 

Ze zkušenosti už mám řadu fint, které používám pro zefektivnění celého procesu a stejně tak porostou i vaše zkušenosti, jakmile se do toho pustíte. 

Pokud se opravdu zamyslíte, tak zjistíte, jak je překvapivé, že většina lidí netuší, že si lze vydělávat i bez firmy vybavené technologiemi za desítky i stovky tisíc. 

Navíc můžete těžit z toho, že mnoho umělecky (i na humanitní vědy) zaměřených lidí se takříkajíc neumí prodávat, spoléhají na práci, kterou jim přinesou agentury a tak vůbec o této možnosti neuvažovali. Vám se tak otevírá prostor k přivýdělku a to zejména, pokud nabídnete svou práci přes zahraniční služby typu výše zmíněného Fiverru. 


banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu