Fotky zdarma

Fotky ke komerčním účelům zdarma

Pokud chcete vydělávat peníze na internetu, musíte umět zaujmout. Důležitý je nejen obsah Vašich stránek, ale také jejich vizuální podoba, a tak se dnes zaměříme na to, kde je možné najít fotky pro Vaše stránky, blog nebo sociální sítě, zkrátka jakékoliv online místo, které byste rádi zkrášlili pěknou fotkou. Kde fotky najít?        

Možná si teď říkáte, že na Googlu v sekci Obrázky. POZOR! Na tyto fotky se ale vztahují autorská práva a jejich použití pro osobní nebo firemní účely se může velice prodražit - následky mohou být ve formě peněžní pokuty, zablokování účtu a podobně. 


Podívejme se tedy na legální cesty, jak získat poutavý vizuální obsah. Existují online fotobanky, v nichž si fotky pro komerční účely můžete koupit (např. Shutterstock plný ohromujících fotek a videí), kromě nich jsou ale také online databáze, které nabízejí fotky a symboly zcela zdarma nebo za rozumný poplatek. Dnes si představíme 3 z nich.

PIXABAY

http://pixabay.com/cs/.

Zcela zdarma zde najdete fotografie k použití. Pixabay je navíc v češtině, takže se bleskově zorientujete v celém rozhraní, které obsahuje i otázky a odpovědi. Stejně Jako níže uvedený Iconfinder, je to skvělá příležitost prezentovat Vaši práci online.

Další odkazy: 

http://www.gratisography.com/ - jsou krásné fotky zdarma,  nicméně můžete autorovi poslat na kafe

http://www.morguefile.com/

http://picography.co/

https://unsplash.com/

http://images.superfamous.com/ - tyto můžete použít, pokud uvedete credit tedy autora. 

ICONFINDER

Hledáte bohatý zdroj symbolů? Iconfinder nabízí 340 000 symbolů a z toho 100 000 z nich je volně ke stažení. Tento web vlastní největší kolekci ikon na světě. Nejen, že shromažďuje návrhy designérů a grafiků, ale také jim umožňuje jejich výtvory nabízet na tamějším „trhu“ (Iconfinder Marketplace). Díky němu mohou prodávat své výtvory do celého světa.  Jak to funguje? Na Iconfinderu si můžete vybrat ze 40ti kategorií podle toho, jaké symboly hledáte. K některým symbolům je nutné přiřadit odkaz na jejich autora (například jeho webové stránnky), konkrétní podmínky pro použití symbolu záleží na tom, jaký jste si zrovna vybrali. 

PIXASTOCK

Tato platforma nabízí ohromující množství fotek – 6 milionů fotek od více jak 120 tisíc autorů. Pixastock je primárně určený k prodeji fotek, pokud se ale stanete zdarma členem, získáte každý týden fotky vysoké kvality zdarma. Vybírat si můžete ze 22 kategorií a snadné vyhledávací funkce na této stránce Vám pomohou hravě najít to, co právě potřebujete. Obrovskou výhodou Pixastocku je, že při vyhledávání můžete zadávat nejen klíčová slova a kategorie fotek, ale například i počet osob, které chcete mít na snímku. To je skvělé, že? 

Pixastockem uzavíráme dnešní díl ze seriálu o zdrojích, kde najdete fotky zdarma na internetu, které mohou Vašemu podnikání a prezentaci Vaší práce na internetu velice pomoci. Brzy se těšte na další. 


banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu