eMeLeM

od Petr Novák
(Pardubice)

Dobrý den, přečetl jsem si Váš článek Jak se stanete finančním géniem. V jedné části v něm odsuzujete MLM systémy. S tím jsem se setkal již dříve někde v článcích na Fóru. Někteří uznávaní odbornici na to jak vydělávat v Česku např. Ivo Toman nebo Robert Slovák, které najdete na internetu, doporučuji tento druh podnikaní - nazývají jej dokonce nejlepším byznysem. V zahraničí bychom asi také našli podobně úspěšné lidi v tomto odvětví. Já jsem přesvědčen, že Váš produkt je naprosto a bezesporu geniální, ale možná existují i jiné formy podnikání, kde se nechá vydělat. Kde je vlastně pravda? Děkuji Novák Petr.

Odpověď Libora Činky:
V první řadě je potřeba říci, že nijak neodsuzuji myšlenku za MLM. Problém je v tom, co s tou myšlenkou dělají druzí lidé!

V každém MLM převládne touha vydělat za každou cenu, vždyť to může pokračovat jen, jestliže seženete někoho pod sebe.

Žijete pak z toho, že prodáte druhým lidem to, že oni musí prodávat dále pod sebe.

Touha po penězích mnoho lidí navnadí, ale pak přestanou pracovat. Proč? Protože peníze nestačí. Ale o tom jsem již psal ve volně přístupné části Fakta a sny.

Kromě toho každý MLM je podnikání v rudém oceánu konkurence a navíc se nabízí produkty, které kromě toho, že je možné získat podobné a levnější - lidem je často "šuma fuk", že daný čistící prostředek, kosmetika je lepší. Opravdu mi jsou ukradené nůžky ze samurajské oceli. Rovněž tak video emaily, které si lze zařídit levněji a bez nutnosti někoho lákat pod sebe ....

Ve většině případů se brzy ukáže, že není všechno zlato, co se třpytí.

Pokud si připomenete a promyslíte pilíře JVP, tak rozdíl je snadno patrný. JVP není o rychlém zbohatnutí na druhých, ale o vytvoření pevných základů podnikatelských a prodejních super dovedností pro libovolné podnikání. JVP je Vaše a nikdo Vám neříká, kolik musíte prodat XYZ, za které se udržíte v síti.

Kdo viděl můj webinář a tam popsanou metodu MOZEK, tak chápe význam Osobní kontroly nad ziskem. Jakýkoli systém stavící na mnoha dalších faktorech je velmi zranitelný.

Je OK dělat MLM, jen když Vás plně baví a jste si vědomi toho, že budete muset bojovat v rudém oceánu. Jestliže to však vnutíte dalším lidem, které to nenaplňuje, tak manipulujete s druhými lidmi a nemá to nic společného s poctivým podnikáním. O tom, jak lidé pak přijdou o mnoho přátel nemluvě.

Oba jmenovaní pánové si musí pochvalovat, protože mají své sítě, které mnoho let budovali. Vím o takových a vím, že jim také příliš nezáleží na druhých lidech, z kterých těží. I pokud se rozhodnete být jiný, tak v MLM hierarchii nemůžete kontrolovat, zda lidé kolem a pod Vámi jednají férově. Sítě jsou plné zoufalců snažících se vydělat, aby se sami uživili a tak pod tímto tlakem kazí původně rozumnou myšlenku.
To, že se lže rovnou odshora o levnosti služeb, protože se "eliminují drahé články", o tom ani nemluvě.

Mám svou historii v jednom MLM a navíc úspěšnou a proto vím, o čem mluvím. Odešel jsem z něj právě proto, jak to pokazili lidé uvnitř.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu