Dropbox

Víte, jak mít bezpečně uložené informace, být datově nezranitelní? Pak Vás nepoloží ani krádež mobilu, počítače či povodeň.

Zrovna nedávno jsem s hrůzou zjistil, že jsem si smazal i z koše počítače důležitá data. Naštěstí jsem si vzpomenul, že zrovna ty jsem dal do Dropboxu. Stačilo párkrát kliknout a Dropbox je zrekonstruoval. A určitě se dokážete vcítit do toho, jaké to je, když Vám spadne kámen ze srdce. 

Dropbox je opravdu záchrana. Potřebujete někomu něco poslat a je to příliš velké na emailovou přílohu? Odeslání může být otázkou pár vteřin. Dáte soubor do složky Dropbox ve Vašem počítači a zvolíte formu sdílení. Konec problémů typu: Vy, nebo někdo kdo si Vámi posílá data, zapomenul či zaměnil USB s daty a ta nebyla k dispozici. Ale je toho více. Potřebujete kolegům poslat obrázky, dokumenty,videa? Začínáte budovat internetové podnikání a posíláte si s grafikem, programátorem, copywriterem či kýmkoli zapojeným data? Možná Vám stačí mít svoje data pro sebe kdykoli a kdekoli. S Dropboxem budete mít potřebná data kdykoli na jakémkoli počítači, tabletu či mobilu a to kdekoli na světě. 

Co je to Dropbox? 

Je to webové úložiště, ke kterému máte přístup odkudkoli a které Vám umožní snadno ukládat a sdílet důležité soubory a složky s ostatními pomocí synchronizace souborů. Už základní verze zdarma velmi omezí potřebu přenášet soubory mezi počítači flashdiskem či jinak.

Posílání souborů je snadné a bez stresu. Můžete posílat samostatné soubory či sdílet i obsáhlé složky. Dropbox je skvělou alternativou ke klasickým přenosným mediím a dalším podobným formám přenosu dat emailové přílohy. 

Výhody Dropboxu pocítíte hned po chvilce používání a to tím spíše, máte-li porovnání s konkurenčními službami. Dropbox podporuje značný počet platforem od stolního počítače až po mobilní telefony. Nabízí kolem 10 klientů pro tyto platformy: Microsoft Windows, Mac OS a Linux a také pro chytré mobilní telefony platforem Android, iPhone, iPad a BlackBerry. 

Existují dvě verze – zdarma nebo placená pro více prostoru na soubory.  

Dropbox používá model financování Freemium, což znamená, že v základním provedení poskytuje nenáročným uživatelům zdarma 2GB úložiště s omezením datových přenosů na 20 GB za den. U placených účtů je tento limit značně navýšen.

Proč jsem si zamiloval Dropbox

Dropbox umožňuje jednoduše vložit jakýkoliv soubor do synchronizované složky Dropbox ve správci souborů ve Vašem počítači, tím dojde i k nahrání tohoto souboru do webového úložiště a rozšíření na všechna synchronizovaná zařízení. Můžete tak odeslat data přímo přes webové rozhraní a webový prohlížeč. 

Dropbox funguje jako úložiště souborů, ale hlavně je zejména zaměřen na jejich synchronizaci a sdílení. Navíc podporuje historii revizí, takže smazané soubory ze složky Dropbox mohou být kdykoliv obnoveny. Dojde-li ke změně souboru v synchronizované Dropbox složce, automaticky dojde k synchronizaci na ostatní synchronizovaná zařízení. Výhodou je to, že se synchronizuje pouze část souboru, která se změnila, tak Dropbox omezuje využívání internetu na minimum. S Dropboxem můžete být klidní, protože podporuje bezpečnost dat tím, že je úložiště šifrováno. A jak jsem psal hned v úvodu, i smazaná data lze zrekonstruovat během chvilky.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu