Desugesce

Na terapeutických setkáních si předtím, než uvedu "pacienty" do hypnotického transu, povídám. Příchozí mi vypráví spoustu věcí a sdělují mi mezi řádky svá přesvědčení. Jsou překvapeni, jak pár otázek umožní provést desugesci toho oslabujícího, čemu věřili a co jim bránilo v úspěchu. 

Už za chvíli se dozvíte jednu strategii, jak se zbavit některých sugescí z okolí.

Je ohromně snadná a přitom má velkou cenu, protože většina lidí vzdá mnohé své nápady jen kvůli tomu, že jim to druzí lidé takříkajíc vymluvili či jim vsugerovali nemožnost dosažení jejich nápadu. To je i důvodem, proč například selhávají s předsevzetími.

Mnoho lidí potřebuje zbavit se sugescí okolí - provést odsugerování - desugesci. 

Pečlivě si uvědomte, co Vás inspiruje v následujícím příkladu z mé terapeutické praxe: 

Jseš blázen? 

Jednoho dne mi klient vyprávěl, že váhá pustit se do podnikání, protože je od toho odrazován. Když jsem se ho zeptal na podrobnosti, tak mi řekl, že jeho maminka mu říká, že jeho podnikatelský záměr nemůže fungovat, že je blázen. 

Protože však pomáhám podnikatelům, mezi kterými jsou i milionáři, mám slušný přehled o nejefektivnějších podnikatelských strategiích, a tak jsem poukázal na obálku časopisu Forbes s nápisem “100 nejúspěšnějších žen v podnikání”, který jsem měl na stole a zeptal se: “Zajímalo by mne na kolikátém místě v žebříčku nejúspěšnějších podnikatelek je Vaše maminka?”.

Použil jsem zcela nevinný a upřímně zvědavý tón. Tak jsem klienta navedl na pochopení reality mnohem lépe, než jiným způsobem, který by nemusel přijmout, protože by v podvědomí zůstal program pochyb vybudovaný v rodině. 

Jak Vám pomůže desugesce

Přemýšlejte bohatým způsobem z různých úhlů pohledu.

Stane-li se Vám něco podobného, řekne-li Vám někdo, že na něco nemáte, tak se alespoň ve své mysli ptejte: 

Kdo je ten, kdo mi to říká? Jakou je autoritou v dané oblasti? Jak může vědět, že něco nepůjde? Má opravdu veškeré znalosti a hlavně zkušenosti v dané oblasti? Není jeho zkušenost založená na zastaralých postupech? Není to náhodou výrok člověka, který něco polovičatě a jen párkrát “zkusil” a nevyužil všechny zdroje? 


Jakmile to uděláte, tak se nejen zbavíte mnoha chybných předpokladů, chybných přesvědčení, ale začnete myslet jako vysoce inteligentní lidé. Tak budete vybaveni slíbenou strategii. 


Sledujte proto skutečně úspěšné a budete růst, tak jako jsem to začal zažívat poté, co jsem se rozhodl investovat do studia od nejlepších praktiků úspěchu a špičkových koučů. 

Často si připomínejte slova Alberta Einsteina: “Vždy se najde nějaký pitomec, který neví, že to nejde a udělá to.” 


Máte příběh o tom, komu jste uvěřili a nechali se oslabit? Nikoli situace, které patří do soudní síně, ale sugesce na téma peněz jako: "Peníze kazí charakter. Dříve projde velbloud uchem jehly, než projde boháč branou nebes."... Anebo ještě lépe, podařilo se Vám vlastními silami se negativních sugescí ohledně peněz, bohatství, prosperity zbavit? Máte-li, tak jej napište na speciální VIP fórum dole na dané stránce

Hodně úspěchu Vám přeje 

Libor Činka 

kouč, hypnoterapeut, 
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek, 
a řady dalších programů a tréninků 

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu