Copywriting s NLP

( neveřejná zóna jen pro VIP) 

Váš úspěch v životě závisí na tom, jak často dokážete zajistit, aby Vám lidé říkali častěji než jiným ANO. 

Následující návod Vám může pomoci jak v soukromí, tak v profesi a zejména pokud chcete podnikat s ohromující silou jíž je internet. 

Doba, kdy pro mne bylo obtížné prodávat, se rozplynula po studiu 
v zahraničí, kde jsem se učil od světových špiček na poli vlivu. Převést znalosti z komunikace slovní do písemné a násobit prodeje se stalo mým koníčkem. Jedním z důležitých poznatků, je fakt, že čím pestřeji oslovíte smysly posluchačů, diváků, čtenářů, tím snadnější je prodat myšlenku, službu či produkt. Vlastně stačí málo a odlišíte se od konkurence.

Uvědomte si nyní jaké máme základní smysly: zrak, sluch, hmat, chuť a čich. Vezměte zejména první tři, přidejte emoce, vložte je do příběhů a máte konkurenční výhodu.

Pozor, zapojte je pouze tehdy, jestliže Váš produkt je opravdu podobný 
a skutečně excelentní. Nevhodné použití znamená ztrátu důvěry klientů, 
proto se vyhněte přehánění. Vždy zvažujte kontext.

Přečtěte si níže uvedené vzorky vět a inspirujte se. Před větou je vždy uvedeno samostatné na konkrétní smyslový kanál působící slovo. 

Hypnotizující vzory pro zrak*

jsou zaměřené na zapojení zraku a uvědomění si výhod Vašeho produktu v tomto smyslovém kanálu:

 • Dívat – Jak krásné je dívat se na cestu z nového modelu vozu...
 • Fantazie – Dovolte si popustit uzdu fantazii, předtím, než ji s pomocí X uskutečníte.
 • Výhled – Jak velmi Vás ohromí výhled z okna této nemovitosti  předtím, než si představíte nádherné roky užívání si naplněného snu?
 • Vyhlížet – Lze vyhlížet příležitost náhodně anebo se zaměřit správným způsobem s pomocí technologie a systému JVP.

Hypnotizující vzory pro pocity*

jsou zaměřené na zapojení pocitů čtenářů a jejich uvědomění si výhod Vašeho produktu v tomto smyslovém kanálu. Tam, kde je napsáno produkt X, nahraďte tuto část názvem Vašeho produktu.

 • Dotýkat – Dotýkat se produktu X ve Vás vyvolá silné pocity. Proto jej odložte před vstupem do ložnice, ten koho milujete by totiž neměl šanci.
 • Pevný – Konečně pevný bod, který Vám umožní použít produkt X jako páku, kterou s lehkostí pohnete tím, co doposud nebylo možné.
 • Rozbít – Nečtěte následující text, pokud chcete zůstat u složitosti podnikání/učení/hubnutí bez profesionálního Know – How. Proč nečíst dále? Protože následující důkazy mohou nejen otřást předchozími představami o nemožnosti Vašeho úspěchu, ale doslova je mohou rozbít na prach.
 • Zraňovat – Přestaňte se zraňovat a nastartuje vaše uzdravení s pomocí X. 
banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg

Hypnotizující vzory pro sluch*

jsou zaměřené na zapojení sluchu čtenářů a jejich uvědomění si výhod Vašeho produktu v tomto smyslovém kanálu.

 • Našeptat – Není ostudou, nechat si našeptat, že myčky na nádobí plýtvají vodou i energií, je ostudou papouškovat takový názor bez ověření si fakt. Naše myčka je pro inteligentní investory.
 • Vymlouvat – Díky bestselleru Ovládněte svůj mozek je konec vymlouvání se na slabou vůli a špatnou paměť.
 • Tlachat – Zatímco průměrní budou v hospodě tlachat o potížích s financemi, Vy si budete moci užívat zisku, který jste aktivně vytvořili s pomocí Know-How a systému JVP.
 • Znít – Nevím, jak Vás překvapí, že při čtení vět si většina lidí v duchu vyslovuje slova. Všimnete si hned, jak Vám v hrdle zní či začnou znít ty nejlákavější ze zde uvedených?

Pokud jste se opravdu začetli a vžili do uvedeného, tak začnete rozumět důležitosti práce Copywritera a toho, proč s těmito pravidly mohou texty způsobit, že na vaši případnou konkurenci nikdo ani nepomyslí.

(*Výše uvedené jsou ukázky z e-programu Neuroprofit - systém je dostupný pouze pro VIP klienty)

Hodně úspěchu Vám přeje

Libor Činka 
kouč, hypnoterapeut Informace o akcích najdete na Blogu