Chytrý plán pro zaručený úspěch s pomocí JVP - 2. část

od Libor Činka
(Praha)

Pamatujte na to, že druzí, ani Vy nejste stroje a vyskytnou se okamžiky, kdy dochází k stagnaci. I proto potřebujete realistický plán zahrnující volný čas. Občas se potřebujete zastavit a regenerovat. Zdánlivé nicnedělání může být klíčové pro vznik energie a nových nápadů. Řada věcí člověka napadá právě v okamžicích, kdy se odpoutá od snahy něco řešit.

V životě jsou přirozené takzvané Plató fáze, kdy nedochází k vývoji. Když si koupíte nový mobilní telefon, můžete být zmatení z toho, že je potřeba se naučit jej používat odlišně. Prvních pár hodin strávených nad návodem může být frustrujících, abyste za pár dní zjistili, že to, co předtím nebylo snadné je najednou mnohem snadnější. Při zpětném pohledu leckoho napadne, že to vlastně bylo jednoduché, ale jen prvotní odlišnost a netrpělivost fungovaly jako brzda. Když začnete zavádět nové postupy, tak to na začátku zdánlivě zdržuje. Mnoho lidí se proto brání inovacím, protože to narušuje jejich zónu pohodlí. Jenomže úspěch a vývoj je spojený s investováním nejen peněz, ale i času na naučení se něčemu novému. Učení probíhá, i když o tom vědomě nevíte. Učení toho, co jste dělali vědomě dále probíhá i když spíte.

Na kurzech Angličtina s hypnózou nebo kurzech Super paměti se ptávám lidí, kdo z nich používá při práci na počítači „Makra“, které si sami vytvořili. Sotva desetina lidí je využívá. Když jsem v minulosti byl v situaci, kdy jsem potřeboval dělat řadu výpočtů a úprav v textech, tak mi to zabíralo zbytečné hodiny času, než jsem se zastavil a řekl si: „STOP. Jak to mohu dělat jinak? Jak mohu to, co chci, řešit rychleji a pohodlněji?“ Investoval jsem čas a začal studovat ve Wordu návod, jak vytvářet Makra. První den jsem byl po pár minutách čtení návodu zmatený. Mnohému jsem nerozuměl. Ale ta časová a pracovní zátěž mne motivovala k tomu, abych vytrval. Druhý den mi leccos přišlo srozumitelnější. Vyrobil jsem první jednoduché makro. Kliknutím jsem pak spustil program, který za pár vteřin udělal to, co mi předtím trvalo mnoho minut. Začal jsem si vyrábět další makra. Naučil jsem se naprogramovat složitější, abych nemusel klikat na tři makra, když to lze vyřešit jedním. Investoval jsem pár desítek hodin, kdy jsem sice neudělal práci, kterou jsem potřeboval, ale od té doby jsem měl pokoj. Hodiny ruční práce jsem od té doby nahradil za pár minut automatizované práce. Pak jsem investoval do koupě softwaru na výrobu jednoduchých počítačových programů pro „naprosté programátorské zelenáče“. Za pár týdnů jsem vyrobil program, který mi ušetřil desítky tisíc korun. Začal jsem opakovat úspěšné jednání a učil se další věci. Naučil jsem se věci, o kterých kdyby mi někdo řekl, že je zvládnu, tak bych mu pár let předtím odpověděl, že je to nemožné.

Řadu let už tedy jednám tak, že vždy přemýšlím o tom, jak správně investovat. Když investujete více peněz do něčeho, co Vás k cíli přivede rychleji, tak se to vyplatí. A to i v soukromí. Rozhodli jsme se koupit 10leté dceři k vánocům elektronické klávesy. Viděli jsme ji, jak se opakované snaží u známých hrát na klavír a jak touží po hraní. Manželka chtěla koupit klávesy asi za 3 000,- Kč. Přesvědčil jsem jí, abychom koupili o dva tisíce dražší, které nemají tak dokonalý zvuk. Proč? Jsem snad cvok? Ano, oproti většině lidí se chovám odlišně v mnoha směrech. Koupil jsem takové klávesy, které mají zabudovaný nejlepší výukový systém. Nejenom, že display ukazuje noty a prstoklad, ale zároveň se klávesy, které má zmáčknout červeně rozsvítí. Od té doby si moje dcera každý den spouští výukový program a chce se učit i složité skladby. Proč? Myslel jsem na konec. Myslel jsem na dlouhodobou podporu motivace.

Takřka nikdo se neučí hudbu kvůli notám, podobně jako se lidé neučí jazyky kvůli tomu, aby uměli gramatiku. To si myslí jen ti, kteří učí a uniká jim to, že musí vycházet z toho, co je cílem. Pak jsou z nich otravní učitelé, kteří dělají zbytečnou práci – vlastně hloupou a neefektivní práci, která nemá nic společného s reálným životem. Lidé mluví, aniž myslí na gramatiku, dokonce prvňáčci mluví, aniž ví, co je to sloveso či minulý čas. Mnoho hudebníků nezná noty, podobně jako ti ze skupiny ABBA, a jsou úspěšnější než ti, kteří dostávali ve škole dobré známky. Škola dává do života mnohem méně užitečného, než si lidé připustí.

Čím se liší lidé, kteří dosahují toho, co se většině nedaří? Tím, že každodenně myslí na to, jaké to bude mít či umět to, co chtějí. Mnoho lidí se naučí cizí jazyk v realitě ciziny, i bez učení gramatiky, za pár měsíců lépe než ve školách za roky. Proč? Protože je rozdíl mezi teorií a praxi. Podnikání v současné době funguje maximálně efektivně a ziskově jen tehdy, když zapomenete na to, co Vám říkali ostatní, kteří věří tomu, co se naučili o vydělávání v minulosti.

Je chybou chodit roky do práce, která lidem dává jen peníze a nikoli uspokojení. Lidé, kteří nejsou spokojení, nedosahují nejlepších výsledků. Odchází pak unavení domů a své stresy z práce si přenáší do rodiny. Roky, desítky let takové práce a život uteče mezi prsty jako voda. Co zbude? Hádejte, co mi říkají lidé na psychoterapeutických sezeních a s čím souvisí deprese a nemoci.

Chci Vám nabídnout něco jiného. JVP umožňuje vybudovat si doma jakýsi vedlejší pracovní poměr spojený s tím, co Vás osobně baví a tedy nebere energii (samozřejmě se potřebujete chvíli učit, podobně jako jsem již mluvil o novém mobilním telefonu a makrech.). Jakmile denně investujete 2 hodiny po dobu asi 90 dnů, budete moci mít vedlejší příjem, předtím, než jej naklonujete a stabilizujete vytvořené s JVP jako hlavní zdroj příjmů. Teprve pak má smysl se rozhodovat, že uděláte změnu „zaměstnání“. Máte-li méně času, investujte jen hodinku. Vytvořte si čas tak, abyste do života dodali něco užitečného po správně velkých částech, které zvládnete. V týmu lidí, kteří každý den udělají kousek z toho, na čem se shodli, to může jít velmi rychle. Vyhněte se však tomu, že byste zaměstnali člena rodiny či někoho, kdo s Vaší myšlenkou nesouhlasí.

POZOR, buďte aktivní, pracujte intenzivně, ale moudře. Potřebujete odpočívat. S JVP budete moci odpočívat, zatímco za Vás budou pracovat technologie. Budete moci zaměstnat počítač jako robota, aby pracoval, zatímco regenerujete. Budete moci používat programy, které jsem vytvořil.

Co dělám, předtím než jdu odpočívat, než si jdu číst či se dívat na oblíbený seriál? Zaměstnám svůj počítač, respektive program a teprve pak se jdu bavit či regenerovat. Lze jít do práce, zatímco JVP pracuje. A tak dělám to, co mě baví. Sedím ve své psychoterapeutické ordinaci a pomáhám lidem, abych večer zjistil, že JVP prodává za mne, zatímco dělám jinou práci.

Lze dělat několik věcí najednou stejným způsobem. Zatímco něco důležitého děláte, tak počítač pracuje. Je to, jako bych se naklonoval. Dosahování cílů je tak zrychlené! S JVP se produktivita znásobí, nikoli 2 násobně, ale mnohonásobně. Zatímco něco připravuji, technologie a programy analyzují výsledky a umožní mi dosahovat toho, co nedokáží velké firmy s týmy mnoha lidí.

Do systému Jak Vydělat Peníze jsem nejen dal to hlavní, co potřebujete pro úspěch v podnikání, ale zároveň jsem k němu jako bonus přidal programy, které zastoupí obchodníky, marketingové a reklamní specialisty. I pokud jste sami, tak budete mít virtuální tým, který jako páka zvýší Vaši výkonnost.

Dovolte si proto představit budoucnost, sněte a pak plánujte jinak, než kdy předtím. Namísto kvantity investujte do kvality. Dosáhněte výsledků, na které budete moci být hrdí i roky poté. Dělejte jednoduché, ale účinné kroky. I když jich neuděláte 10 každý den, tak i když jich bude polovina, tak to pořád bude kolem 1800 kroků za rok. A kde začíná Váš úspěch? Podívejte se na startovní čáru
www.jak-vydelat-penize.com


Konec druhé části

(c) 2011, Libor Činka
---------------------------------

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu