Chytrý plán pro zaručený úspěch s pomocí JVP - 1. část

od Libor Činka
(Praha)

Chytrý plán pro zaručený úspěch


Uděláte-li denně 10 kroků, uděláte za rok 3650 kroků. Budou-li to kroky k úspěchu, budete stále úspěšnější.
Kroky k úspěchu to budou, pokud jste si stanovili cíle, které jsou v souladu s Vámi. Motivace naopak nebude trvat, pokud se budete nutit dělat něco, v co nevěříte. Proto, abyste se vyhnuli chybám je tu JVP. Systém Jak Vydělat peníze pomáhá vytvořit naplňující práci Vašich snů ať už Vás baví a naplňuje prakticky cokoli, je-li to přínosné pro Vás a pro dostatečné množství dalších lidí. JVP sice znamená práci, avšak takovou, která Vám dá kromě zisku finančního i vzdělání zkušeností převyšující studium mnoha škol.

Myslete teď na jeden ze svých cílů.

Představte si, že jste dosáhli cíle a všimněte si, co byl předposlední krok, který musel být realizován, aby nastal poslední krok. Pak si představte, co byl krok před tím předposledním. Co bylo předtím … Postupujte od konce k začátku, až se dostanete k prvnímu kroku. Asi to bude nějakou dobu trvat, ne každý to dokáže ihned, protože jde o myšlenkový postup používaný nejúspěšnějšími lidmi a organizacemi na světě, na který většina není zvyklá, protože na školách se úspěch neučí. Chcete-li přesto plánovat standardně od začátku ke konci, ujistěte se, že si projdete plán i opačně. Co chcete vidět, slyšet, prožívat, cítit a vědět o sobě jako výsledek Vašich činů? Kým budete? Za co si budete vážit sama sebe? Prožijte si v duchu, nanečisto, dosažení cíle. Jste-li s výsledkem spokojeni, pak teprve se do jeho dosahování můžete pustit. Vzniknou-li smíšené pocity, potřebujete cíl upravit. Chcete-li JVP využívat v týmu, je důležité vyjasnit si výše uvedené společně.


Namalujte si plány. Mějte je, zejména zpočátku, mnohokrát denně před očima, dokud nevznikne zvyk dělat nejpřínosnější činnosti z hlediska Vaší vize a toho, kým chcete být. I pak dbejte na to, abyste každý den plán viděli. Plán samozřejmě může upravovat, jen je důležité, aby směřoval nejen k finančnímu zisku, ale i k harmonii v životě všech zúčastněných.


Týdenní plán

Týdenní plán je klíčovým prvkem jakéhokoli plánování. Lidé, kteří používají plánovací systémy typu „co stránka to den“ snadno ztrácejí přehled a souvislosti! I když mohou být relativně úspěšní, tak s dodržováním zde a v JVP uvedeného, mohou dosahovat ještě lepších výsledků.

Čím více si zde uvedené budete promýšlet, tím více si uvědomíte smysl dělání věcí odlišně či pozpátku a tedy s mnohem lepšími výsledky než dosahuje zdrcující většina průměrných a minimálně úspěšných. Ruší-li Vás druzí při klíčových aktivitách, tak je dělejte jindy, buď večer, když již druzí spí anebo ráno, kdy ještě nejsou přítomni a nemohou rušit. (Například se známými jezdíme lyžovat na začátku prosince a vyhneme se tak frontám na vlecích a zároveň šílení při nakupování dárků. Snažit se jet do práce v pondělí ráno v dopravní špičce, například přes Prahu, a být tam za stejnou dobu jako v jiných dnech, je málo realistické a stresující. Leckdo to sice tak, tak stihne, ale má nervy na pochodu. Jak to pak ovlivní práci? )

Plány musí být pružné, nikoli rigidní. Život je plný změn, avšak fatální chybou je odhodit své sny a upadnout do dřívější tupé rutiny, kdy člověk vůbec neplánoval. Efektivní plány tedy počítají s časovou rezervou na nepředvídatelné události. Nejčastější chybou kromě již zmíněného neplánování je přílišné naplánování času typu rozpisů na každou čtvrthodinu bez rezerv na nepředvídatelné vlivy, dopravní zácpu, výpadek elektřiny či teplé vody atd. Rozhodně nejsem dokonalý a dělám chyby, ale čím více využívám úspěšné vzorce myšlení, tím se vše daří lépe. Ti, kteří opakovaně dosahují cílů mívají nejen plán A a B, ale i plán C. Abyste mohli realizovat varianty, musíte mít časový prostor a nespoléhat se na to, že vše bude podle plánu A. Mimochodem proto je můj systém Jak Vydělat Peníze plný variant umožňujících vydělávat i v době, kdy se to ostatním moc nedaří.

Konec první části
Pokračování Chytrý plán pro zaručený úspěch - čtěte zde 2. část(c) 2011, Libor Činka
---------------------------------

Komentáře k Chytrý plán pro zaručený úspěch s pomocí JVP - 1. část

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Jul 28, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Plan
od: pettr

Ano, jakmile si clovek stavi cile a udela si srozumitelny plan, ci mapu, ma dokonaly prehled, jak pokracovat v dosahovani cilu. Ja osobne jsem v tomhle novacek, ale muzu rict ze se mi dari lip nez pred tim.
Vyhradim si cas i na veci ktere delam nerad a neustale jsem je odkladal. A najednou to jde bez nejakeho nuceni.

Jan 19, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Svata pravda
od: Míra Juke?

Ano, je tomu tak ... napsano skvele ... vsichni mame sny a toto je uzasny navod na jejich splneni ...
Mira


Jan 18, 2011
Hodnocení
star
Nic moc
od: Jirka

Nevim, ale celkem nic nerikajici.

Jan 18, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Opravdu to funguje
od: L

Funguje to naprosto dokonale.

Dekuji za tento clanek i za vsechny reakce na nej.
Cim vice se nas bude delit o sve zkusenosti, tim lepe muze JVP fungovat. :)

Pokud snad jeste stale nekdo pochybuje, mohu pripojit alespon neco malo svych osobnich zkusenosti.

Drive jsem se utapel ve velmi podrobnem planu nedulezitych cinnosti. Dulezite cinnosti jsem odkladal az na ne budu mit klid a dostatek casu.

Neustale jsem neco nestihal a byl jsem zavalen nedulezitymi ukoly. Na spoustu dulezitych veci jsem zapominal a naprava nasledku mne vzdy stala mnoho casu, sil a mnohdy i penez.

Dnes se soustredim na veci dulezite a nejen ze je vse vcas a v pohode hotovo, ale zbyva mi i dostatek casu na dalsi veci.

A co se planovani od konce tyka ... :)
Je to jako kdyz nekam jedete podle mapy.

Pri cestovani KAZDY nejprve presne stanovi cil cesty a teprve potom naplanujete nejvhodnejsi trasu. Proc stejny postup neuplatnuje vetsina lidi i ve svem zivote?

Velmi rad bych se pletl, ale mam dojem, ze vetsina lidi kolem nas se BOJI svych prani, snu a cilu.

Nedavno jsme tu meli Vanoce.
Kolik lidi z Vaseho okoli Vam dokazalo presne rici co by si OPRAVDU PRALI?

Dokazete nam nekdo poradit?
JAK ZBAVIT lidi kolem sebe STRACHU ze svych PRANI, SNU a CILU?

Vsem preji krasny den.
L.S.

Jan 17, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Neustale prekvapujes
od: Andy

MILE me prekvapujes! Jsi opravdu stale lepsi a lepsi. Dnes jsem si upravovala co budu delat ted, v tomto tydnu, co pristi atd. ... A EJHLE! Clanek zrovna o tom, co potrebuju.
Dekuju Libore.

Jan 17, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Diky
od: Iva

Bezva, dava to smysl! Jdu do toho!

Jan 17, 2011
Hodnocení
starstarstarstarstar
Podekovani
od: vlada

Dekujeme.

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu