Kdy s pomocí Amazon u budete mít 100% zisk

Kdy s pomocí Amazon budete mít 100% zisk? Díky podnikání na Amazonu? Doufám, že jste takovým nabídkám na podnikání odolali, protože jsou založeny na naivních představách o podnikání. Přesto se dále dočtete o jediné férové a 100% možnosti. 

Skutečně uspět v podnikání a vydělávat velké peníze můžete jen pokud budete nabízet produkty či služby, které se liší, jsou výjimečné a nabízí vyšší hodnotu. 

Nejméně dvě odlišné nabídky na návod pro podnikání na Amazonu jsem opakovaně zaznamenal v nabídce již i od českých vykuků a to až za desetitisícové částky. A čtyři lidé přímo z nitra okruhů majitelů mi řekli, že buď zisky sotva pokryjí náklady či dokonce jsou ve ztrátě. 

Mezi klienty, kteří za mnou chodí jakožto k psychoterapeutovi mám také člověka, který investoval asi 200 000, - Kč ano, dvěstě tisíc korun a je ve ztrátě nejen peněz, ale měsíců času. 

Musí tomu tak být, protože je nesmyslná představa, že proniknete na zahraniční trh, tak jak nabízí dané návody, které ve stručnosti zní: podívejte se, co se na A. nejvíce prodává, najděte si firmu v Číně a nechejte vyrobit o něco odlišnou kopii pod vlastní značkou a to prodávejte na Amazonu.

Jak zahltit planetu nesmysly

Jde o návody stát se falzifikátorem, plagiátorem,  jenomže kopírovat výrobky druhých je cesta do zkázy a nikoli k vyniknutí. Výsledkem je pak hromada podnikatelů - často desítky, stovky, kteří se snaží nabízet takřka stejný produkt. Kopírují druhé a zaplňují svět výrobky z nichž má zisk čínská firma. Sami si vytvoří hyperkonkurenční prostředí a pak v něm bojují snižováním cen o více prodejů. Kdo vyhraje? Silnější hráči, a ti z USA a GB jsou rozhodně připravenější a silnější než nadšenci z Čech, kteří si nechali vsugerovat, že tak se podniká ve velkém. 

Jedno z mnoha pravidel platících na internetu zní, nejste-li vidět na první stránce a prvních cca maximálně pěti pozicích, pak jakobyste prakticky neexistovali. Je totiž těžké získat zájem zákazníků, když máte stránky, které jsou ve výsledcích vyhledávání Amazonu na páté či dokonce dvacáté straně. 

Ti, kteří prodávají návody jak uspět na Amazonu popisují vždy jen ojedinělé náhody, které krátkodobě vyšly, ale z dlouhodobého hlediska se podobají "hvězdičkám" televizních reality show typu Výměna manželek či Superstar, po kterých za pár dní, nejpozději týdnů ani pes neštěkne. Navíc Amazon stále upravuje pravidla a logicky se brání zavalení klonovanými výrobky odlišnými jen názvem a často pochybného smyslu.

Kdo chce podnikat, tak by si měl umět spočítat, kolik že musí prodat produktů s jakým ziskem, aby se alespoň dostal na nulu a vyrovnal investice, které do návodu a vzniku produktu a značky vložil. K tomu mu však "autoři" těchto návodů poněkud zapomínají dodat informace o tom, že i kdyby se podařilo dostat se na první stránku tohoto tržiště ve vyhledávání, tak že nakoupí sotva jedno procento z návštěvníků. Sice argumentují tím, že prodali 50 kusů denně, ale už neřeknou, že to vydrželo jen 2 dny poté co shodili cenu výrobku na cenu takřka výrobní a vydělali pár centů z kusu poté, co to měsíc/e připravovali! Nejde o prodeje v průběhu pár dní, ale o měsíce a ideálně roky fungující byznys. Pokud by tedy zisk z produktu byl třeba 5 dolarů, prodali jste každodenně 1 kus ( 365 kusů ročně) - a to už českým prodejcům na Amazonu hodně fandím - tak je to asi sto korun zisku denně. Vždyť za to se nedá žít! Stojí-li jeden kurz o podnikání na Amazonu 70 tisíc, tak to znamená být asi dva roky v mínusu, než možná začnete vydělávat. (Najdete i levnější návody, ale tam se dostanete do osidel o to nebezpečnějších lidí.) Kdo by byl takový blázen a do něčeho takového se pouštěl? No, jenomže nadšenci se najdou, protože se nechali nadchnout a nezjistí si základní fakta platící v internetovém podnikání. 

Opravdu chcete peníze z Amazonu?

Doporučuji jim, ať se alespoň podívají do samotného eshopu Amazonu a koupí si co nejlépe hodnocenou knihu typu Amazon Selling ... za 3 - 10 Liber. Ztratí tak jen čas a nikoli ohromné částky. Kdo namítne, že neumí číst tak dobře anglicky, tak ten už by se rozhodně do podnikání na Amazonu neměl pouštět, protože změny pravidel probíhají často, je potřeba je studovat a reagovat na ně každodenně mnohahodinovými akcemi. Proč v A. upravují pravidla? Protože se brání vůči vykukům, kteří se snaží zmanipulovat zviditelnění například referencemi na výrobky psanými za úplatu. Možná si na předchozí vzpomenete, až se zase někdo bude chvástat, jak vydělal na prodeji čaje a podobně. Vydělávat dlouhodobě můžete pouze pokud budete originální a budete nabízet jinde neviděnou hodnotu. 

Amazon je v tom nevinně

Považuji za neetické a nefér, když někdo vydělává tím, že prodává návod, který druhým lidem na více než 98% nemůže vyjít. Je to podobné jako s různými "eMeLeM" sítěmi. Vydělávají ti, kteří jsou na začátku a dostávají pod sebe další, z nichž mají provizi za to, že je zlákali. Amazon nemůže za to, že se na jeho existenci snaží přiživit různí "zkušení podnikatelé". 


Výše uvedený banner není proklikávací, je zde jen pro ilustraci, ale v každém případě hledáte-li práci, tak tam můžete zavolat. 

Je tedy možné vydělávat díky Amazonu? 

Je, ale jinak. 

100% totiž můžete začít vydělávat s pomocí Amazonu, pokud se u nich necháte zaměstnat. Rozhodně však nečekejte, že na tom zbohatnete. Amazon je progresivní společnost s neskutečně širokou nabídkou zboží všeho druhu a tak potřebuje spousty zaměstnanců. Tak můžete mít spolehlivý zisk díky Amazonu. 

Existují neměnné principy, které je nutné dodržovat. Dále existuje špičková psychologie, která umožňuje eticky vyniknout v prostředí hyperkonkurence všem, kteří nabízí skutečnou hodnotu. Jen pro ty jsou určené moje zkušenosti z mnoha miliónových kampaní z nichž jsem mohl dotovat vznik nejprogresivnějších tréninků jako Anglicky Fantasticky. 

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu