Nemohu najít směr, kterým se vydat

od Veronika
(Lány)

Před čtvrt rokem jsem se rozhodla, že chci zlepšit svoji angličtinu. Zúčastnila jsem se hypnoshow, potom Angličtiny s hypnózou. Předtím jsem nečetla žádné knihy, ale od té doby čtu pořád a snažím se nalézt směr ve kterém se v životě vydám a který mi přinese spokojenost a peníze. Už jsem přečetla knihy o hypnóze, o zdraví. Koupila jsem si knihy a program na PC na úpravy fotek protože focení mě baví, knížky nebo spíš mini-knížky v angličtině s CD které poslouchám doma i v autě a samozřejmě mám přečtené eknihy "Psychologie vlivu a magie úspěchu - NLP" a "JVP" :) které čtu znovu a znovu. A co jsem zjistila? Že vím, co mě baví, ale nevím, co chci v životě dělat. Co dělat, aby mě to vydělávalo, bavilo a naplňovalo spokojenosti? Vše, co jsem kdy dělala mi šlo a vždycky jsem si uměla poradit. Každá práce mě ze začátku bavila, ale nikdy mi to nevydrželo. Vlastně žiju, jak se říká, od výplaty k výplatě a ničemu pořádně nerozumím a to mě zdrcuje.
Třeba NLP mě zcela pohltilo. Jako malá jsem chtěla být čarodějka. Vidět do lidí a umět používat nějaké magické síly. Takže s NLP se mi potvrdilo, že je reálná představa o čarodějce, která pomáhá hodným lidem a se špatnými si umí lehce poradit. To mi jaksi nevymizelo.

Snažím se dělat vše podle JVP. Pořád si píšu poznámky do bloku, kreslím si barevnými fixy a pořídila jsem si i nástěnku, protože z lednice to začalo opadávat. :)) Prostě si hraju :)) Zapisuju si pro a proti v různých tématech atd.

Ale stále nemohu přijít na to, kudy nebo v jakém směru se vydat, aby mě to vydělávalo a bavilo celý život!?

Odpověď Libora Činky:

V první řadě Tě zdravím a gratuluju ke všem novinkám, kterými jsi si obohatila život. Matně si vzpomínám, že něco z toho, o čem píšeš, se objevilo na posezení po kurzu. Jsi mladá a je přirozené, že v tomto nesmírně pestrém světě člověka láká zkusit spoustu věcí.

Napadá mě, že možná chceš moc velkou věc ke svému věku a to sice najít rychle to, co Tě bude živit celý život. Podívej se na své poznámky a mapy novým pohledem. Co by Tě mohlo bavit dělat alespoň 1-2 roky?

Napadá mě, co využít tvé znalosti focení a vyrobit infoprodukt na toto téma? Že jsem se zbláznil, že je spousta knih v knihkupectví? Dá se na to takto dívat, předtím než se na to člověk podívá z jiného úhlu. Kolik je knih - respektive eKnih zaměřených na reklamní fotografii a psychologii skrytou v obrázcích? Vždyť na internetu a zejména na Facebooku je potřeba mít spoustu zajímavých fotografií. Žijeme ve věku, kde je a bude stále více důležitější umět se zviditelnit. Fotografie, video, prezentace typu Power Point jsou jedním z důležitých klíčů.

Takže začni kouzlit, v první řadě si polož pár metaotázek na výroky, které jsi napsala: ... pořádně nerozumím a to mě zdrcuje ... Opravdu ničemu nerozumíš? Ptej se dál a objevuj své skryté síly. Nezdary ber jako zpětnou vazbu a zdroj zkušenosti.

Stále hledej. Ve vytrvalosti je síla. Čím více máš životních zkušeností, tím lepší práci snů budeš moci vytvářet. Vzpomeň si na Angličtinu s hypnózou a fakt, že existují Plató fáze, kdy se navenek "nic" neděje, zatímco v podvědomí věci zrají.

I já někdy stagnuji, ale jen to posunu do budoucnosti. Zajistím si, že rozpracované mám stále na očích. Připadám si jak Edison v jeho "myšlenkovém chlévě". Spousta schémat a rozpracovaných věcí v pracovně, na nočním stolku hromady knížek, vedle televize stohy DVD od expertů v mém oboru. Mozek je stále stimulován a podvědomí na tom může pracovat. Až přijde ten pravý čas, tak to využiji.

P. S.
Tipy - na Fóru jsem zveřejnil články:
Jak vymýšlet produkty kreativně
a
Reklama na Facebooku jak Ano a jak Ne

P. P. S.
Tip k fotografii. Vypujč si knížky o reklamě a najdi si kapitoly o reklamní fotografii a inspiruj se. Experimentuj, měř klíčová slova, hlavně longtaily a pokud to bude v souladu s tím, co Tě naplňuje tak napiš návod - infoprodukt s fotografiemi typu - teď si vymýšlím název ... "Jakým chybám v reklamě na Facebooku se vyhnout a vyhnout se vyhazování peněz" nebo "Jakými fotografiemi zaručeně přilákáte zákazníky a předstihnete konkurenci"

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.


banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg

Každý člověk prodává.
Prodáváme své myšlenky druhým, když komunikujeme.
Chceme, by nás slyšeli druzí, i například naši nejbližší 
a přijali od nás = koupili radu, zkušenost, doporučení. Chceme,
aby nám naslouchali
lidé v zaměstnání.

O tom JVP není, ale jsou to užitečné příklady pro pochopení následujícího: 

Mnoho schopných lidí neumí prezentovat a tedy prodat užitečné zkušenosti, službu
a tak jsou odkázání na práci
v zaměstnáních, kde jsou však svázáni cenami
a tedy platem, který jim neumožňuje žít tak, jak si zaslouží.

Systém JVP přináší nejen osvobození, ale možnost zvyšování a násobení zisku. 


JVP systém je pouze pro poctivé podnikatele: 

vinaře 

fotografy 

trenéry 

cvičitelky 

soukromé lékaře 

veterináře 

kadeřnice

optiky 

účetní 

řemeslníky 

hudebníky 

chovatele 

učitele

kouče 

krejčí 

grafiky 

vynálezce 

zlepšovatele 

osobnosti 

maséry 

terapeuty 

psychology 

psychiatry 

spisovatele 

reportéry 

kluby

podnikatele 

právníky 

stomatology

obchodníky 

majitele internetových
stránek 

majitele restaurací 

zahradnictví 

květinářství 

autoservisů 

sportovních servisů 

fitcenter 

rodinné firmy 

stavbyvedoucí 

divadla 

herce 

kapely 

tanečníky

zlatníky 

klenotníky 

šperky 

programátory

designery 

vydavatelství 

návrhářky

architekty 

projektanty 

...

pro kohokoli,
kdo již podniká
či se
teprve chystá
podnikat.


S JVP budete
100% úspěšnější

Ať jste lékař či truhlář, 
kouč či pedikérka,
podnikáte-li
v jakékoli oblasti,
tak získáte více
lepších klientů.

Kdyby JVP znali
účastníci reality
show Den D,
tak by se
nepotřebovali
podřizovat 
finančním 
podmínkám
investorů. 


JVP je 
pro firmy
prakticky libovolné
velikosti a zaměření. 

JVP zároveň pomůže
jednotlivcům
a malým týmům
překonat
velké společnosti.