Musím mít živnost.list pro prodej e-knih?

od Pavel
(Dolní Domaslavice)

Dobrý den,
mám v plánu prodávat e-knihy a mám ohledně toho pár dotazů

1.) Musím mít k tomuto provozování živnostenský list a tím pádem i vést i daňovou evidenci, nebo se to dá udělat i nějak jinak?

2.) Kde můžu sehnat obchodní podmínky, které budou na míru pro můj prodej? Popřípadě od někoho zkopírovat. Našel jsem i nějaké vzory, ale nevím, který by byl nejlepší. Mám v plánu do podmínek zařadit i nějakou lhůtu na vrácení peněz v případě nespokojenost.

3.) Když mi někdo zašle peníze, je mou povinností zaslat daňový doklad, nebo nějaký doklad o zaplacení?

4.) Jaké údaje od zákazníka potřebuji vědět, abych mu mohl prodat např. e-knihu? (Jméno, příjmení, adresa, kontakt)

1. Ano, pro prodej jakéhokoliv zboží za účelem obchodu je potřeba vlastní živnostenské oprávnění a vést daňovou evidenci.

2. Buď můžete obchodní podmínky převzít z nějakého jiného int. obchodu, který se bude nejvíce blížit vašim představám a nebo nechat zpracovat dle vašich potřeb.

3. Ano, každý obchodník by měl po uhrazení platby zaslat daňový doklad, ten může být i elektronický a současně může sloužit jako dodací list.

4. K prodeji e-knih prostřednictvím internetu potřebujete hlavně e-mail zákazníka, případně tel. pokud by např. e-mail nefungoval. Doporučuji však, aby objednávka obsahovala všechny údaje k odběrateli - jméno, příjmení, adresu, tel. kontakt, mail, název firmy a IČO, a to z důvodu vystavení daňového dokladu. Současně je nutné u každé objednávky mít uvedeno, že zákazník souhlasí se zpracováním osobních údajů a tyto údaje neposkytnete třetí osobě.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg


Informace o akcích najdete na Blogu