Dejte svým blízkým dar finanční svobody

od Libor Činka
(Praha)

Jak dát svým blízkým dar finanční svobody?

To mě napadlo dnes, při rozhovoru s mými dcerami. Žijeme ve světě, který se viditelně začíná dělit a v budoucnu bude rozdělen na dvě části. Kdo z vás jste četli jednu z mnou doporučených knih Úplně nová mysl od Daniela Pinka, tak možná tušíte. Budoucnost patří pravým mozků, tedy těm, kteří vynikají v tom, co nás škola neučila. Budoucnost patří těm, kteří nebudou nahraditelní počítači, technologiemi, ani již v některých zemích vyráběnými androidy.

Jen kreativní jedinci budou stoupat výše, ve všem ostatním bude panovat hyperkonkurence. Již dnes se můžete zaregistrovat na některé servery jako guru.com a nabídnout tam svou práci přes počítač. Stačí umět anglicky a vládnout počítačovým programům.
Přepisovat hlasové nahrávky už umí některé diktafony s nainstalovaným softwarem Dragon, nicméně neumí to dále upravit a dát tomu takříkajíc "šťávu". Jedno ze zaměstnání, které je již lukrativní, je být Copywriterem a umět psát lákavé texty inzerující zboží. Čtenáři Pinkovy knihy to vědí a mohou se v tom či čemkoli pravomozkovém, kreativním, vyvolávajícím pocity a dobrou náladu, trénovat.

Dnes mne napadlo vytvořit JVP pro teenagery a dát jim nástroj tréninku na budoucnost, která bude pro všechny zastaralé levé mozky obtížným světem. Tato myšlenka, byť je moje originální, však může být rozpracována i Vámi.

Jak jinak pomoci být tomuto světu lepším místem, než naučit naše potomky tomu, co jim umožní přežít? Naučit je jak obstát ve světě, kde poměrně brzy přestane existovat vzdělávací systém. Ten je neudržitelný ve světě, kde je důležité umět reagovat na budoucí změny, namísto ovládat pasivně historické bláboly, které nijak nepřipravují na svět, který se změnil, aniž si toho vzdělávací systém všiml.

Je potřeba nabízet lidem KNOW - HOW pro budoucnost, nikoli pro minulost, která již neplatí. Tisíce let trvající fyzický svět je nyní rozšířen o možnosti, které naši předkové nikdy neměli. Proto je méně důležitá pro tak důležitou část života, jíž je vydělávání si na živobytí. Nyní máte možnost získat jakékoli informace z jakéhokoli oboru a moci komunikovat s lidmi kdekoli na světě. To nikdy v dějinách nebylo možné! Já se učím už pár let od předních světových odborníků v oblasti mé profese, jíž je pomáhání lidem - psychoterapie. V praxi jednoznačně vidím, jak se lidé trápí, díky tomu, co je škola vůbec neučila. Život je jiný než teorie, a proto se učím od praktiků.

Když jsem nedávno investoval 1600 dolarů do kurzu podnikání, tak jsem sice věděl, že se učím od naprosté elity, ale že za pár hodin ta investic bude splacená v tom, co se dozvím jsem netušil.

Teď si o tom jdu popovídat se svou 14. letou dcerou. Chci ji naučit něco o světě budoucnosti, který už existuje, jen v Evropě o něm málokdo ví. Vlastně někdo ano. Jste to Vy. Vy, kteří přemýšlíte, a snažíte se zorientovat. Jste to Vy majitelé JVP. Vaše myšlení soustředěné každý den na některou z JVP myšlenek bude zrát jako víno. VY a Vaši blízcí nebudete nahrazeni ani roboty, ani levnou pracovní silou z východu. Věřte si a jednejte. Nejde o nesmysly o roku 2012, ale o budoucnost po něm. Budoucnost pro Vás a Vaše děti. Nevím proč, ale moje podvědomí mi nabízí jednu větu z mého kurzu Angličtina s hypnózou. Ten je plný zábavy, ale také i velkých myšlenek a tak snad proto se mi vybavuje scéna, v které lidem ukazuji fotografii M. Luthera Kinga na které pronáší svou řeč: "I have a dream."

Jdu dát dobrou noc své dceři a říci jí příběh o úspěšných ve světě budoucnosti. Jdu jí říci příběh o těch, kteří vydělávají velké peníze tím, že pomáhají druhým lidem a tím, že jím dávají něco navíc. Nikdy člověk neví, jak dlouho tu bude. Je mi 44 let a chci, až tu jednou nebudu, abych zanechal stopu v tomto světě.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.


banner-genialni-tlacitka-jvp.jpg

Každý člověk prodává.
Prodáváme své myšlenky druhým, když komunikujeme.
Chceme, by nás slyšeli druzí, i například naši nejbližší 
a přijali od nás = koupili radu, zkušenost, doporučení. Chceme,
aby nám naslouchali
lidé v zaměstnání.

O tom JVP není, ale jsou to užitečné příklady pro pochopení následujícího: 

Mnoho schopných lidí neumí prezentovat a tedy prodat užitečné zkušenosti, službu
a tak jsou odkázání na práci
v zaměstnáních, kde jsou však svázáni cenami
a tedy platem, který jim neumožňuje žít tak, jak si zaslouží.

Systém JVP přináší nejen osvobození, ale možnost zvyšování a násobení zisku. 


JVP systém je pouze pro poctivé podnikatele: 

vinaře 

fotografy 

trenéry 

cvičitelky 

soukromé lékaře 

veterináře 

kadeřnice

optiky 

účetní 

řemeslníky 

hudebníky 

chovatele 

učitele

kouče 

krejčí 

grafiky 

vynálezce 

zlepšovatele 

osobnosti 

maséry 

terapeuty 

psychology 

psychiatry 

spisovatele 

reportéry 

kluby

podnikatele 

právníky 

stomatology

obchodníky 

majitele internetových
stránek 

majitele restaurací 

zahradnictví 

květinářství 

autoservisů 

sportovních servisů 

fitcenter 

rodinné firmy 

stavbyvedoucí 

divadla 

herce 

kapely 

tanečníky

zlatníky 

klenotníky 

šperky 

programátory

designery 

vydavatelství 

návrhářky

architekty 

projektanty 

...

pro kohokoli,
kdo již podniká
či se
teprve chystá
podnikat.


S JVP budete
100% úspěšnější

Ať jste lékař či truhlář, 
kouč či pedikérka,
podnikáte-li
v jakékoli oblasti,
tak získáte více
lepších klientů.

Kdyby JVP znali
účastníci reality
show Den D,
tak by se
nepotřebovali
podřizovat 
finančním 
podmínkám
investorů. 


JVP je 
pro firmy
prakticky libovolné
velikosti a zaměření. 

JVP zároveň pomůže
jednotlivcům
a malým týmům
překonat
velké společnosti.